Selen: Znáte jeho účinky nejen na vlasy?

Selen a zinek jsou látky, které náš organismus potřebuje ke svému normálnímu fungování. Vzhledem k tomu, že selen přispívá i k normálnímu stavu vlasů, také se přidává do přírodních doplňků stravy. Víte, co vše vám může nabídnout?

selen na vlasy

Selen patří mezi základní živiny, které tělo potřebuje pro udržování životně důležitých funkcí, ale nedokáže si ho samo vyrobit. Z toho důvodu je důležité, abychom ho doplňovaly jak z každodenní stravy, tak například ve formě volně prodejných doplňků stravy, které se dají sehnat na internetu a v lékárně.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je to selen?

Selen patří mezi polokovy. Zajímavostí je, že většina jeho sloučenin je toxických. I tak ho ale potřebujeme pravidelně přijímat, protože bez jeho pomoci by nemohlo naše tělo správně fungovat.

Nedostatek selenu může mít negativní vliv na stav kardiovaskulárního systému. Také je důležitý pro správný vývoj plodu v době těhotenství a v celé řadě dalších situací, proto byste ho rozhodně neměly ignorovat a měly byste dbát i na to, že ho máte tolik, kolik je pro udržení krásy a zdraví potřeba.

Nejlepší účinky selenu

Selen patří mezi antioxidanty, což znamená, že podporuje organismus v boji proti volným radikálům, jež mohou mít negativní vliv na naše celkové zdraví a kondici.

Dále nám může nabídnout:

  • Omezení rizika vzniku některých typů rakoviny (plic, střev, prsu…)
  • Podporu kardiovaskulárního systému
  • Podporu kognitivních funkcí, a to i v pokročilém věku
  • Podporu zdraví štítné žlázy
  • Normální funkci imunitního systému
  • Redukci příznaků astmatu

Jak tedy můžete vidět, selen vám může pomoci s tím, abyste se ve zdraví dožily vyššího věku.

selen účinky užívání

Selen na vlasy

Selen ale také může podpořit krásu vašich vlasů a normální stav vlasové pokožky. Jeho příjem může například omezit vznik lupů, které jsou poměrně běžným estetickým problémem jak u mužů, tak u žen.

Také může podpořit činnost vlasových folikul, takže může přispět k rychlejšímu růstu silnějších a zdravějších vlasů. Dále podporuje normální produkci hormonů štítné žlázy, které mají vliv na mnoho tělesných pochodů, včetně růstu vlasů. (Proto mívají ženy s hyperaktivní štítnou žlázou často opravdu dlouhé vlasy.) Jak už jsme se také zmínili, selen patří mezi antioxidanty, které chrání buňky před předčasným poškozením a stárnutím, takže by vaše kštice měla být dlouhodobě v dobré kondici.

Jak ho užívat?

Samozřejmě, mnoho žen se spokojí s kombinací selen a zinek, o které jsme se už zmínili výše. Pokud si ale chcete výsledky jejich užívání ještě krapet pojistit, nezapomínejte ani na bylinky a další látky, které jsou důležité jak pro podporu růstu vlasů, tak pro udržení jejich dobré kvality. 

Dobrou volbou je dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy se selenem, které obsahují i látky, jež navíc podporují krásu kůže a nehtů. Dá se tedy říct, že mohou přispět k celkově pěstěnějšímu vzhledu.

Mezi složky, které by neměly v dobrém doplňku stravy na vlasy chybět, dále patří:

A mnoho dalších, včetně MSM, kolagenu a podobně.

V neposlední řadě také nepodceňujte důležitost správné péče o vlasy. Ta by měla zahrnovat i používání přírodních šamponů a kondicionérů na vlasy, pravidelnou aplikaci pečujících masek a stříhání zničených konečků, které mohou narušovat celkový dojem z jejich jinak bezchybné úpravy.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *