Nejlepší šampon na růst vlasů: Podle čeho vybírat?

Pokud vám vlasy nerostou tak, jak byste si představovaly, chápeme, že hledáte způsoby, jak jejich růst optimálně podpořit. Jednou z cest může být používání speciálních šamponů na podporu růstu vlasů. Jaké látky by měly obsahovat? Kdy vám může takový kosmetický přípravek pomoci? A jak šampon na růst vlasů vybrat?

šampon na růst vlasů

Růst vlasů je pro řadu lidí tak trochu alchymie, které nikdo pořádně nerozumí. Pravda je ale taková, že je to s nimi vlastně docela jednoduché. Vlasy ke svému normálnímu prospívání a růstu potřebují dostatek živin, správnou péči a co nejméně chyb, kterých se dopouštíme při jejich úpravě.

Jak všechny dobře víme, pro optimální růst vlasů se doporučuje pravidelná návštěva kadeřníka, který vám zastřihne roztřepené konečky. Neignorujte ale ani nutnost správné vnitřní výživy (protože vlasy bez živin nemají z čeho růst) a správný výběr kosmetiky. Pokud si navíc vyberete kosmetiku pro podporu růstu vlasů, tím lépe.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Šampon na rychlejší růst vlasů

Možná nechápete, jak je možné, že něco jako šampon na podporu růstu vlasů může reálně existovat. Ve skutečnosti je ale mechanismus fungování těchto šamponů celkem jednoduchý. Obsahují látky, které dovedou dobře prokrvit pokožku hlavy. Díky tomu se k vlasovým cibulkám dostane krev plná živin. A díky tomu mohou vlasy nerušeně růst. V těchto přípravcích ale mohou být i další stimulanty, které vlasy podněcují k akci.

Kdy pomůže?

Šampon na podporu růstu vlasů můžete použít v době, kdy zaznamenáte zvýšené vypadávání vlasů. Vlasy vám mohou padat například kvůli stresu, nebo kvůli nevhodně nastavené péči o vlasy.

Myslete na to, že šampon sám o sobě nedokáže problém s vypadávajícími, nebo s pomale rostoucími vlasy, zcela vyřešit. Vždy musíte podniknout akci na několika frontách současně. (V praxi to znamená, že bez již zmíněné výživy, kterou mohou podpořit přírodní doplňky stravy na podporu růstu vlasů, a správné péče, to prostě nepůjde.)

přírodní šampon na podporu růstu vlasů

Jaké aktivní látky by měl obsahovat?

Na vlasy se při snaze o podporu jejich růstu doporučuje několik ingrediencí, které mají dobrý vliv na prokrvení pokožky hlavy a na její normální stav.

Na etiketě šamponu na podporu růstu vlasů hledejte:

  • Kofein
  • Šťávu z aloe vera
  • Extrakt z kopřivy

Aby mělo používání šamponu takový efekt, jaký by mělo správně mít, nechejte ho na hlavě několik minut působit. Také nezapomínejte na to, že vlasy by se měly oplachovat středně teplou vodou, nikoliv horkou.

Působení šamponu lze podpořit i tím, že si v průběhu umývání vlasů dopřejete jemnou masáž pokožky hlavy. A šampon neaplikujte do délek. Ty dovede umýt i pěna, která stéká při oplachování po vlasech z horní části hlavy směrem dolů. (Tímto způsobem předejdete suchým a poškozeným konečkům.)

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *