Jak by měla vypadat správná výživa na vlasy?

Zdravé vlasy nevyžadují jen prvotřídní péči, ale také správnou výživu. Je to s nimi totiž jako se stavbou domu. Pokud nemáte dobré základy, které nejsou vidět, můžete stát na hlavě, ale nic pořádného z toho nikdy nebude. Jaká výživa pro vlasy je ta nejlepší?

výživa na vlasy

Výživa vlasů je hned na prvním místě. To, jaké látky tělu dodáme ovlivňuje, jak rychle budou vlasy růst, šedivět, zda budou padat nebo budou lámavé. Proto je v našem nejlepším zájmu se o sebe pěkně starat. Tento termín neznamená jenom to, že se budete méně stresovat, ale také to, že si dopřejete na vitamíny a živiny bohatý jídelníček.

Další tipy, které vám pomohou dosáhnout bujné kštice vám nabídneme níže.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Přírodní výživa vlasů

Největší porci prospěšných živin získáváme každodenně ze stravy. Náš jídelníček má ale k tomu doporučenému někdy bohužel hodně daleko. Pokud i vy cítíte, že by ten váš snesl (alespoň malou) změnu, začněte tím, že si místo fast foodu a nezdravých pochutin budete častěji dopřávat libové maso a spoustu čerstvého ovoce a zeleniny. Následně pak můžete přidat ještě bylinky na vlasy a doplňky stravy, které vám dodají extra porci dalších živin.

Co by měla obsahovat výživa na vlasy?

V první řadě by měla být bohatá na vitamíny na vlasy, mezi které řadíme vitamíny skupiny B, vitamín A, vitamín C a vitamín D. Hodně důležité je vědět, že některé z těchto látek mají pozitivní vliv na vstřebávání dalších složek, ze kterých benefituje i pleť s nehty.

co by měla obsahovat výživa na vlasy

Řeč je především o vitamínu C, který zlepšuje vstřebatelnost železa (takže předejdete vzniku anémie) a kolagenu, který propůjčuje našim tkáním pružnost. Z dalších látek, na které byste se měli zaměřit, bychom mohli jmenovat zinek, proteiny nebo vitamín E.

Potraviny pro zdravé a husté vlasy

Znát vitamíny a živiny, které mohou zlepšit stav vašich vlasů je jednoznačně výhoda. Do těla je ale dostáváme ve formě různých jídel. Víte, o která se zajímat?

Zkusit můžete: potraviny pro zdravé a husté vlasy

 • Vejce
 • Bobulovité ovoce
 • Špenát
 • Tučné mořské ryby
 • Sladké brambory
 • Avokádo
 • Ořechy a mandle
 • Semínka
 • Krevety
 • Fazole
 • Sóju
 • Maso

Možná se sami sebe ptáte, proč je pro nás tak důležitý tuk, když se o něm všude mluví v souvislosti s obezitou a dalšími (mnohdy civilizačními) chorobami. Samozřejmě, tuk, který se používá na smažení bychom měli konzumovat co nejméně to jde. Oproti tomu, zdravé tuky (olivový, sezamový, lněný olej…) jsou důležité pro správné vstřebávání vitamínů, které se v nich rozpouští. (D, E, K, A).

Přírodní doplňky stravy

Ne každý člověk má rád všechny potraviny a jídla na světě. Zatímco jeden nemá rád houby, další se vyhýbá rajčatům, rybám, mořským plodům nebo třeba špenátu. Je proto docela pochopitelné, že nám může některá z živin dlouhodobě chybět.

přírodní doplňky stravy na vlasy

Není ale třeba se kvůli tomu nějak stresovat. Stačí stáhnout po volně prodejných doplňcích stravy na přírodní bázi, které obsahují vitamíny, minerály či stopové prvky v kombinaci s bylinkami. 

Jako je:

 • Kopřiva dvoudomá
 • Přeslička rolní

Ač nejde o bylinku, pro vlasy, nehty a kůži jsou vhodné i pivovarské kvasnice, které jsou bohatým zdrojem vitamínů B.

Vzhledem ke komplexnosti složení je určitě dobré o nějakém tom přírodním doplňku stravy pro podporu růstu vlasů začít alespoň přemýšlet.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *