Vitamín B9: Znáte jeho účinky na vaše vlasy?

O důležitosti vitamínů a minerálních látek slýcháváme ve spojení s krásnými vlasy poměrně často. Víte ale, jaké účinky každý z nich má? Dnes se zaměříme na informace, které se pojí s jedním z vitamínů skupiny B. Konkrétně na vitamín B9. Jste připravení?

Vitamín B9

Pokud to s bojem proti vypadávání vlasů (nebo naopak za lepší růst) myslíte vážně, neobejdete se bez toho, abyste si zodpovědně řekli, zda pro jejich zdraví děláte opravdu vše, co můžete. Ke krásné hřívě se totiž nedopracujete jen tím, že si budete umývat vlasy zázračným šamponem, nebo tinkturou. Velmi důležité je dodávat vlasům správnou výživu i zevnitř

Abyste měli k tomuto kroku dostatečnou motivaci, zaměříme se na pozitivní účinky vitamínu B9.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Vitamín B9, aneb: Kyselina listová

Málokdo ví, co je vitamín B9. Když se ale řekne kyselina listová zvedne se les rukou, které chtějí informovat ostatní o její prospěšnosti během těhotenství. (Většina současných žen jí má totiž nedostatek.) Tyto žalostně nízké hodnoty jsou dané převážně tím, že vitamín B9 je ve vodě rozpustný vitamín (který tělo prakticky okamžitě vyloučí) a tím, že se prakticky nedá získat z běžné denní stravy. (Potravináři to dobře vědí, takže jím obohacují své výrobky.) 

Vitamín B9: Znáte jeho účinky na vaše vlasy?

Přitom je tento vitamín velmi důležitý. Kromě toho, že je nezbytný pro vývoj plodu během těhotenství dokáže bránit tělo před vznikem rakoviny. Prospěšný je ale i pro vlasy. Je totiž zodpovědný za zdravý růst buněk. (Což je skvělý impuls pro růst nových vlasů.)

Co dalšího vitamín B9 vykouzlí s vašimi vlasy? Růst vlasů

V současné chvíli neexistují žádné rozsáhlejší studie, které by potvrdily, že kyselina listová má prokazatelný účinek na vlasový růst. Vycházejme ale z předpokladu, že podpora růstu nových buněk v těle může napomoci k tomu, aby se aktivovaly procesy, které mají na kvalitu vlasů vliv.

Aktuálně na trhu nejsou dostupné přípravky na vlasy, které by obsahovaly vitamín B9. Tělu ho ale můžete dodat Pharmaton Geriavitem (ženšen, vitamín C, vitamín B6, vitamín B9, vitamín B12…), VLASIMO (přeslička, kvasnice, kopřiva, vitamín B9…) nebo Terezia B-Komplexem Super Forte+ (vitamín B1-B12).

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *