Vitamín C: Oživí vaše vlasy i pleť

Většina lidí si na vitamín C vzpomene až ve chvíli, kdy je trápí nachlazení, nebo chřipka. Spektrum jeho využití je ale mnohem širší. Kromě toho, že je svatým grálem žen, které chtějí zpomalit známky stárnutí ve tváři má příznivý vliv na vaše vlasy. Víte, co umí a jak ho co nejlépe využít?

Vitamín C

 

Každé malé dítě ví, že když ho přepadne rýma, nebo kašel, má si zalézt do postele, popíjet horký čaj a k tomu se dopovat vitamínem C. V posledních několika letech se stal ale i významným oblíbencem lidí, kteří chtějí zpomalit vznik vrásek. (S dalšími účinnými látkami se přidává do masek, sér i do krémů.) V takovém případě ale vždy vybírejte takové přípravky, které jsou dobře chráněné před světlem. (Vitamín C se na něm totiž celkem rychle rozpadá a výrobky pak nemohou splňovat deklarovaný účinek.) 

Proč byste si ale měli dávat vitamín C i na vlasy?

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Základní charakteristika vitamínu C

Vitamín C je tak všestranná látka, že nad tím až někdy zůstává rozum stát. Kromě toho, že podporuje imunitu je velmi silný antioxidant, který chrání naše tělo před nežádoucími vlivy stresu a životního prostředí. Je nezbytně důležitý i pro normální stav kostí, kůže a cév. Velmi dobře si rozumí i s kolagenem (vlasy, pleť, klouby…), jehož účinky pomáhá zesilovat a udržet. 

V běžné stravě najdeme vitamín C v paprice, pomerančích, malinách, špenátu nebo v rajčatech. Co se týče zvýšeného příjmu vitamínu C, neexistují informace o tom, že by mohl u člověka způsobit předávkování. Jednoduše se celý nevstřebá. Na druhou stranu, někteří citlivější jedinci mohou na tuto skutečnost reagovat zažívacími obtížemi.

Vliv vitamínu C na růst a vitalitu vlasů

Aby vaše vlasy mohly růst a nezačaly vám padat, potřebují dobrou ochranu proti smogu, UV záření a v neposlední řadě také před stresem. V takovém případě neexistuje nic lepšího, než sáhnout po vlasových přípravcích (nebo výživových doplňcích) s obsahem vitamínu C.

Vitamíny na vlasy

 

Vitamín C ale pomáhá vlasům i jinde. Již zmíněný kolagen (který je důležitý hlavně pro kůži a klouby) udělá hotové zázraky i s vašimi mdlými a lámajícími se vlasy. Kromě pevnosti a odolnosti jim dá do výbavy i větší pružnost, takže toho mnohem více vydrží. Vitamín C také podporuje lepší vstřebávání železa, které je taktéž velmi důležité pro hezčí vzhled vlasů. Rozhodně se proto vyplatí se po výživových doplňcích s obsahem vitamínu C urychleně podívat.

Jak s těmito informacemi správně naložit? Zdravé vlasy

Způsobů, jak budete na tuto skutečnost reagovat existuje víc. Zatímco jedni si o prospěšnosti vitamínu C na vlasy a pleť rádi přečtou a dál se nebudou o nic pokoušet, druzí hned vyrazí do nejbližší lékárny, ve které si koupí nějaký osvědčený výživový doplněk.

Aby mohly vaše kadeře těžit z vitamínu C co nejvíce, dopřejte jim přípravky:

  • VLASIMO péče o vaše vlasy, nehty a pokožku (vitamín C, přeslička, kvasnice, kopřiva, vitamíny skupiny B…)
  • Venira (vitamín C, měď, kolagen, biotin, vitamín A…)
  • DIAS BEAUTY (selen, biotin, měď, zinek, vitamín E…)
  • Liftea Colagenova Hyaluronic+ (vitamín C, kolagen, kyselina hyaluronová…)
  • Plantur 39 kapsle (vitamín C, vitamíny skupiny B, selen, zinek…)
  • MedPharma Vlasy, kůže, nehty (vitamín C, zinek, železo, křemík, kolagen…)
  • Rosen Colagen Complex (vitamín C, kolagen)

Jaké přípravky na vlasy s vitamínem C používáte vy?

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *