Vitamín A: Nastartuje růst vašich vlasů

Kdokoliv hledá zkratku, která by ho dovedla k rychleji rostoucím vlasům, ten by se měl zamyslet nad tím, zda užívá dostatečné množství vitamínu A. Tento silný antioxidant je totiž hotová spása pro všechny, kteří už nechtějí déle čekat, až se budou moci pyšnit neodolatelně dlouhou hřívou. V čem dalším vám může tento zázrak jménem vitamín A pomoci?

Vitamín A

 

Každý měsíc si pořizujete fotky, které vás mají přesvědčit o tom, že vaše vlasy rostou? Děláte všechno možné, ale máte pocit, že délka vašich vlasů se nepohne ani o pomyslnou píď? V tom případě věříme, že začínáte propadat panice a frustraci. Cíl vaší cesty je ale možná blíže než se zdá. Své o tom vědí ti, kteří vsadili na užívání vitamínu A.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Základní informace o vitamínu A

Potraviny pro růst vlasů

Vitamín A se rozpouští v tucích. To znamená, že si ho tělo dokáže udržet trochu déle, než kdyby byl rozpustný ve vodě. Z toho důvodu bychom to ale s jeho konzumací neměli nijak přehánět, jinak může dojít k předávkování. V našem těle je zodpovědný za správnou funkci zraku a imunitního systému. Nezanedbatelný vliv má ale i na obnovu buněk.

Kdybyste ho chtěli do svého jídelníčku zařadit ze stravy, našli byste ho v hovězích vnitřnostech, lososovi, čedaru nebo v mase ze pstruha.

Vitamín A podporuje růst silných a krásných vlasů Podpora růstu vlasů

Důvod, proč vaše vlasy (ale i kůže, nebo nehty) potřebují vitamín A spočívá v tom, že je obsažený v každé buňce našeho těla. Proto, chceme-li, aby všechny tyto části prospívaly, musíme jim ho dodat co nejvíce. (Ovšem, v přiměřeném a zdravotně nezávadném množství.)

Druhým faktorem, kvůli kterému je vitamín A tak prospěšný je ten, že podporuje tvorbu kožního mazu, čímž dojde jak je zvláčnění kůže, tak vlasů, na které se maz z hlavy přirozeně přenáší. Nedostatek vitamínu A je navíc spojován s masivním vypadáváním vlasů. (Ovšem, to se děje i při předávkování.) Rozhodně proto s tímto vitamínem zacházejte velmi opatrně.

Pokud si nechcete, nebo nedokážete hlídat přijaté množství vitamínu A, vyzkoušejte vitamínové doplňky na vlasy, které ho obsahují. Mezi ně patří doplněk stravy VLASIMO Venira komplexní péče o vlasy, nehty a pleť (vitamín A, přeslička, kopřiva, vitamín B6…), kapsle Plantur 39 (vitamín A, vitamín C, vitamín E) nebo KLORANE Keratincaps síla a vitalita (vitamín A, biotin, zinek…).

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *