MSM a vlasy? Dvojka, která k sobě patří

Kdo už někdy slyšel název MSM, ten patrně, ví, že jde o látku, která se běžně používá v doplňcích stravy pro zdraví a vitalitu pohybového aparátu člověka. Jak tedy něco takového může prospět vašim vlasům? Důvody, proč byste měli dát MSM šanci i vy se dozvíte v dnešním článku.

MSM a vlasy

 

Asi se shodneme na tom, že problémy s růstem a vypadáváním vlasů mají k potížím s klouby celkem daleko. (I když, vzájemně se vylučovat nemusí.) Proč se tedy MSM dnes přidává i do přípravků na podporu růstu vaší kštice? Není to snad jen nějaký marketingový trik, který by vás donutil kupovat něco, co je ve své podstatě zcela nefunkční?

Vůbec ne. Abyste pochopili, proč je MSM pro vaše vlasy tak důležité, si přečtěte informace z následujících několika odstavců. 

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je MSM? Podpora růstu vlasů

MSM je zkratka pro mnohem delší Methylsulfonylmethan. Jak už název napovídá, jedná se o látku, která obsahuje síru. Nejde ale o síru pekelnou, ale o takovou, která je našemu tělu prospěšná. Pojítkem pro vás může být informace, že MSM se vyskytuje prakticky všude v okolní přírodě. Je tedy jedním ze základních stavebních kamenů veškerého života. Včetně toho našeho. 

Běžné použití MSM

Jak už jsme se zmínili na začátku článku, MSM se hojně využívá v potravinových doplňcích pro léčbu bolavých kloubů. Znát ho budou i lidé, kteří trpí osteoporózou (řídnutím kostí), svalovými křečemi nebo častými bolestmi hlavy

V posledních několika letech je ale MSM velmi populární i v kosmetickém průmyslu. Hlavně proto, že jeho aplikace dokáže zmírnit vrásky a viditelnost strií, které se mohou tvořit ženám v těhotenství, nebo po citelném zhubnutí. 

MSM proti vypadávání vlasů Vypadávání vlasů

Protože nás zajímá primárně zdraví a růst vlasů, podíváme se na to, zda této látce můžete věřit v případě, že na vás vyskočí z etikety některého z výživových doplňků. Jednou z prvních zajímavostí je, že MSM dokáže potlačovat záněty. Což znamená, že může mít dobrý vliv na lidi, kteří trpí zánětlivým onemocněním pokožky hlavy

Síra, která je v MSM obsažená navíc podporuje zdravý růst vlasů a zabraňuje jejich předčasnému vypadávání. (V minulosti proběhlo zkoumání jeho účinků na alopecii. Výzkum ale proběhl na zvířatech, takže si musíme počkat na nějaké další výsledky odborných studií, které budou provedené na lidech.) Jedním z benefitů MSM je také skutečnost, že by vaše vlasy měly být po jeho používání zacelenější a tím pádem i lesklejší

Závěr

Je celkem logické, že pokud se budete po MSM pídit v lékárnách, budou vám (v hojném počtu) předloženy přípravky pro léčbu kloubů. Nemusíte si ale zoufat. Existuje pár výživových doplňků pro podporu růstu vlasů, které ho obsahují též. Spolehnout se můžete například na kapsle Venira, doplněk stravy VLASIMOVlasové hnojivo nebo na některé vlasové spreje proti vypadávání vlasů od značky Bione. Aby byly účinky MSM (přijímaného vnitřně) co nejlepší, vybírejte si přípravky s vitamíny skupiny B, selenem, zinkem, vitamínem C a dalšími prospěšnými látkami, které mají příznivý vliv na zdraví a kvalitu vašich vlasů.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *