Tekuté zlato pro vlasy? Vyzkoušejte arganový olej

Snad na každém rohu se můžeme setkat s reklamami na kosmetické přípravky, které vsázejí na použití kvalitních přírodních olejů. Mezi takové se řadí i arganový olej, který je považován za tekuté zlato pro vaše vlasy. Co všechno arganový olej umí, že jsou z něj všichni tak paf si zkusíme nastínit v dnešním článku.

Arganový olej

 

V dávnověku platilo, že kdo chtěl mít krásné vlasy, nehty a pokožku, musel se spolehnout na dary, které mu dala sama příroda. I když to v některých případech znamenalo nemalý hazard se životem (protože ne všechny organické látky jsou poživatelné a netoxické), u arganového oleje šlo o přímou trefu do černého. 

I přesto, že bylo ještě nedávno moderní dávat do krémů a šamponů synteticky vyrobené látky, začali jsme se vracet ke znalostem našich předků. Proto se dnes můžeme s arganovým olejem setkat v (téměř každém druhém) kosmetickém přípravku.

Nechte se arganovým olejem okouzlit i vy.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je arganový olej?

Arganový olej pochází z Maroka. K jeho získávání se používají jádra ze stromu Argania spinosa. Kromě toho, že se v těchto končinách arganový olej používá při běžné přípravě jídel si získal neotřesitelnou pozici v kosmetickém průmyslu. V něm je jeho použití opravdu široké. Jak už bylo zmíněno, přidává se jak do tělové a pleťové kosmetiky, tak do šamponů a do dalších přípravků na vlasy. Je to částečně dáno i jeho složením.

V kvalitním arganovém oleji najdeme:

 • Kyselinu linolovou
 • Kyselinu olejovou
 • Omega-6
 • Vitamín E

👱‍♀️ Arganový olej na vlasy

Jelikož se zaměřujeme především na tematiku zdravých a rychle rostoucích vlasů, byla by chyba si neříct, jaké účinky na ně arganový olej má.

Tekuté zlato pro vlasy? Vyzkoušejte arganový olej

Díky aplikaci arganového oleje do vlasů (a na pokožku hlavy) získáte:

 • Lepší hydrataci vlasů (i v délkách)
 • Zvlhčenou pokožku hlavy
 • Méně polétavé vlasy
 • Zdravější pokožku hlavy (platí hlavně pro lidi s lupénkou a seboroickou dermatitidou)
 • Kvalitní ochranu vlasů před následky tepelných úprav a barvení
 • Dobrou ochranu vlasů proti UV záření

Někteří lidé věří i tomu, že arganový olej může zabránit vypadávání vlasů. V tomto směru ale neexistují žádné studie, kterým by se podařilo tuto skutečnost důvěryhodně potvrdit. (Na druhou stranu, používáním vlasových produktů a zábalů s arganovým olejem nemůžete nic pokazit.)

🖐🏻 Arganový olej na kůži

Protože má arganový olej pozitivní účinky na pokožku hlavy, dá se předpokládat, že těžit z něj můžete i v případě, že ho budete aplikovat na tělo a tvář. 

Když budete používat kvalitní krémy a čistý arganový olej, můžete se Olej na kůži těšit z:

 • Pokožky, která bude chráněná proti negativním vlivům slunečního záření
 • Hydratované pokožky
 • Odstranění (nebo alespoň zmírnění) ekzémů, lupénky či růžovky
 • Odstranění akné
 • Vyléčení kožních infekcí
 • Méně viditelných jizev
 • Pomalejšího stárnutí
 • Méně viditelných strií

💡 Tipy, jak arganový olej správně použít

Aby byly vaše vlasy krásné, lesklé a plné života, měli byste si pravidelně dopřávat masku z arganového oleje. Stačí, když si ho nanesete na konečky vlasů a do délek, zabalíte je do ručníku a necháte olej alespoň 30 minut působit. (Ideálně ho ale na vlasech nechejte ještě déle.) Posléze si umyjte vlasy způsobem, na jaký jste zvyklí. (Je-li to potřeba, olej aplikujte i na vlasovou pokožku. Při umývání si ale vlasy umyjte pro jistotu dvakrát.) 

Můžete vyzkoušet nakapat několik kapek oleje i do vaší vlasové masky, nebo do kondicionéru. (Dávejte ale pozor, aby vám neujela ruka.) Arganový olej lze v malé dávce použít i při stylingu účesu, kdy potřebujete oživit suché konečky, nebo uhladit odstávající vlasy.

Co se týče aplikace arganového oleje na kůži, vždy dávejte pozor, aby byla dostatečně odlíčená. Arganový olej vždy vmasírujte do navhlčené kůže. (Díky tomu se lépe a rychleji vstřebá.)

Závěr

Arganový olej je výborný společník každé ženy (ale i muže). Proto byste měli mít alespoň jednu jeho lahvičku uschovanou v koupelně. Čistý arganový olej můžete nakoupit jak v drogeriích, tak v lékárnách a na internetu. Velmi oblíbený je arganový olej od SALOOS, Renovality, Biotter nebo Allskin

Ničemu ale neublížíte ani v případě, že se rozhodnete své vlasy podpořit i zevnitř užíváním potravinových doplňků na vlasy. Kromě přípravků VLASIMO vám můžeme doporučit VeniraMASTERPIECE by Simona, Advance Renovix, Advance Dermovit nebo přípravek Terezia Vlasy & Nehty

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *