Trápí vás nekvalitní vlasy? TOP 3 způsoby, jak jim snadno pomoci

Jen k málokomu byla příroda tak štědrá, že mu nadělila kvalitní, husté a bezproblémové vlasy. Ti, kteří to štěstí neměli se buď se stavem těch svých buď smíří, nebo naopak zkoušejí vše, co by jim mohlo alespoň trochu pomoci. Pokud se k takovým řadíte i vy, v tom případě se vám nejspíš budou hodit tyto 3 tipy, které stojí za to vyzkoušet.

špatné vlasy

 

Žádná z žen není spokojená se vzhledem svých vlasů. Jedna je má kudrnaté a suché, další slabé, řídké a lámavé. I když by se mohlo zdát, že příroda byla k něžnému pohlaví nespravedlivá, musíme dodat, že neduhy s vlasy se nevyhýbají ani mužům. Ti, (častěji než ženy), řeší předčasné plešatění a potíže s pokožkou hlavy.

Přitom by stačilo znát vhodný postup, díky kterému podpoříte své vlasy jak zvnějšku, tak zevnitř.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

V hlavní roli přirozená strava

Nejspíš to bude v dnešní době nepopulární názor, ale všechno začíná uvnitř. Jednoduše řečeno, co do svého těla vložíte, to se vám obratem vrátí na vašem zdravotním stavu a vzhledu. Proto byste měli začít tím, že se zamyslíte nad svou stravou a běžným životním stylem.

Strava pro vlasy

 

Kromě kvalitního spánku a dostatečného pitného režimu si naordinujte i trochu méně stresu, který se podepisuje na předčasném šedivění a na vypadávání vlasů. Také byste měli vyškrtnout nadměrnou konzumaci nezdravých jídel, mezi které nepochybně patří sušenky, polotovary nebo fast food.

Místo toho se zakousněte do:

 • Ořechů a semínek
 • Zelených salátů
 • Rajčat
 • Dýně
 • Kvalitních mléčných výrobků
 • Libového masa, ryb a vnitřností (pokud je zvládnete)

Vždy se také snažte kupovat výrobky, které jsou obohacené o kyselinu listovou, kterou nedokážeme efektivně doplňovat z přirozených zdrojů.

Vitamínové doplňky pro podporu růstu vitamíny na růst vlasů vlasů

Nejsme svatí, takže se může stát, že i přes veškerou snahu o změnu životního stylu nám to trochu ujede a nesníme tolik vitamínů a minerálních látek, které by bylo potřeba. Abyste nezačali propadat panice z toho, že jste narušili svoji každodenní rutinu, obstarejte si vitamínové doplňky stravy na podporu růstu vlasů. Abyste na jejich užívání nezapomínali (protože některé se berou i několikrát za den), nastavte si upomínku, nebo budíka. Uvidíte, že si na nový režim rychle zvyknete a vaše vlasy budou (ve spojení se změnou životního stylu) krásnější než dřív.

Mezi nejoblíbenější doplňky stravy na podporu růstu vlasů v současné době patří:

 • Venira, komplexní péče o vlasy, nehty a pleť (MSM, přeslička, selen, zinek, měď…)
 • VLASIMO péče o vaše vlasy, nehty a pokožku (přeslička, kvasnice, kopřiva, vitamíny..)
 • GS Eladen Premium (Methionin, biotin, olej ze světlice barvířské, vitamín A…)
 • Revitalon Forte (Biotin, měď, vitamín B6, pivovarské kvasnice…)
 • Vlasové hnojivo (Biotin, zinek, vitamín B5…)
 • Biosil (Biotin, zinek, kyselina pantotenová…)
 • Clinical Hair-Care (extrakt z pupalky, biotin, zinek…)
 • Plantur 39 kapsle (biotin, zinek, selen, vitamín E, vitamín B12…)

Stačí si tedy jenom vybrat.

Šampony a další péče o vlasy šampon na nekvalitní vlasy

Aby bylo vaše snažení úspěšné na všech frontách, není na škodu, když vlasy začnete stimulovat i zvenčí. To znamená, že si koupíte šampon proti vypadávání vlasů (případně pro podporu růstu vlasů). Ten můžete doplnit i maskami, kondicionéry, tinkturami či vlasovými vodami.

Mezi látky, které se v této oblasti běžně používají patří například arganový olej, který dodá vlasům vitalitu, pružnost a lesk (Biotter Kondicionér s arganovým olejem), heřmánek, který je vhodný pro zklidnění pokožky hlavy (Green Pharmacy Heřmánek, šampon pro slabé a poškozené vlasy), nebo kofein, který stimuluje vlasové kořínky k tomu, aby z nich začaly růst nové a zdravé vlasy, případně se zamezilo jejich vypadávání (Alpecin Energizer Coffeine Shampoo, Bione Cosmetics SOS Šampon proti padání vlasů, Plantur 39…).

Jak to všechno uchopit?

Abyste pro své vlasy udělali maximum, hodí se kombinovat všechny výše uvedené postupy. Pokud to z nějakého důvodu nejde, snažte se si dopřát alespoň kvalitnější stravu a nějaký ten vitamínový doplněk. Uvidíte, že po několika týdnech trpělivého dodržování těchto rad budete nadšení z dosažených výsledků.

Jaký vitamínový doplněk, nebo šampon na podporu růstu vlasů nejraději používáte vy?

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon