Vitamín E: Povzbudí vaše vlasy ke zdravému růstu

Vitamín E je jedním z nejdůležitějších vitamínů pro vlasový růst. Není proto divu, že ho najdeme v celé řadě vlasových přípravků. A to jak těch k vnějšímu, tak vnitřnímu užití. Proto není na škodu, když o jeho působení a účincích zjistíte něco trochu víc. 

Vitamín E

Vitamín E je spolu s biotinem svatým grálem všech, kteří touží po úžasně silných, lesklých a hustých vlasech, které budou oproštěné od problémů s předčasným vypadáváním. Aby ale mohl opravdu fungovat, je potřeba, abyste ho tělu podávali i vnitřně. Jinak se reálná kvalita vaší kštice nijak nezmění. Nehledě na to, kolik peněz utratíte za kosmetické přípravky.

Pojďte vitamín E pochopit tím, že si o něm něco přečtete.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je vitamín E a kde ho najdeme? Podpora růstu vlasů

Vitamín E je látka rozpustná v tucích, která je zodpovědná za řadu fyziologických procesů. V první řadě se jedná o velmi silný antioxidant, který chrání naše tělo před negativními vlivy stresu a nezdravého životního prostředí. Také dokáže prodloužit životnost buněk, takže se budeme cítit i vypadat mladší. Určitě by se po něm měli poohlédnout i kuřáci a všichni, kteří chtějí předejít poškození kůže, které by bylo způsobeno nebezpečným UV zářením.

Vitamín E ve stravě najdete například ve slunečnicových semínkách, mandlích, arašídech, špenátu, brokolici nebo v kiwi. S jeho konzumací to ale nijak nepřehánějte. Předávkování tímto vitamínem může mít pro vás velmi vážné následky.

Vitamín E pro vitální vlasy v každém věku

Jak už bylo řečeno o několik řádků výše, vitamín E je pro vaše vlasy prospěšný tím, že je chrání před negativními vlivy okolního prostředí. Také chrání buňky před předčasným stárnutím, což by mohlo znamenat, že zamezí vypadávání vlasů. (V tomto ohledu se ale nemůžeme opřít o výsledky většího množství studií, které by to mohly nezávisle na sobě potvrdit.)

Během ojedinělých studií, které zkoumaly vliv vitamínu E na vlasy bylo zjištěno, že:

  • Může zamezit vypadávání vlasů
  • Dokáže zvýšit jejich lesk
  • Může mít vliv na zdraví pokožky hlavy

Účinky vitamínu E

 

Co dělat, abyste mohli z účinků vitamínu E těžit co nejdříve?

Cest, jak se dopracovat ke zvýšenému příjmu vitamínu E existuje několik. V první řadě můžete vyzkoušet do své stravy zahrnout více zelených salátů, olejů a ořechů. Problém s tímto postupem ale může spočívat v tom, že každý den si nejspíš nebudete chtít pochutnávat na tom samém, takže se kvůli této nedůslednosti mohou jeho účinky na vlasy projevit později, nebo vůbec.

Druhou variantou, která je o něco stálejší je ta, během které budete vitamín E dodávat tělu vitamínovými doplňky. Mezi takové, které jsou vhodné pro podporu růstu a ochranu vlasů patří například KLORANE Keratincaps Síla a vitalita (biotin, zinek, selen, vitamín B6, vitamín E…), VLASIMO na vlasy, nehty a pleť (vitamín E, selen, zinek, biotin…) MedPharma Vlasy, kůže, nehty (kolagen, vitamín E, kyselina pantothenová, železo…), DIAS BEAUTY (vitamín C, vitamín E, biotin, zinek…) nebo kapsle Plantur 39 (vitamín C, vitamín E, niacin…).

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *