Zázračná látka pro vaše vlasy? Methionin

Kdo chce udržovat své vlasy co nejdéle vitální a krásné, musí se zaměřit na to, aby měl ve stravě dostatečné množství živin. Kromě vitamínů a minerálních látek to vyžaduje i aminokyseliny, které jsou základními kameny bílkovin. Mezi ně se řadí i L-methionin (Methionin). Víte, co je zač?

l-methionin

 

Je potřeba se s touto informací konečně smířit. Aby byly vaše vlasy krásné, silné, lesklé a ke všemu vám dobře rostly, musíte je podpořit odpovídající výživou. V překladu to znamená, že byste si měli (každodenně) dopřávat hojnou porci ovoce, zeleniny a kvalitních bílkovin. Ne každému ale tahle skladba jídelníčku chutná. 

Když už jste vyzkoušeli všechno a i přesto máte pocit, že nic na vaše vlasy nefungovalo tak, jak má, je na čase začít přemýšlet, že sáhnete po doplňcích stravy, které v sobě obsahují zdraví prospěšné látky, které vám s tímto úkolem pomohou. 

Jednou z nich je i tajuplný L-methionin (Methionin). Víte, co to znamená, když ho najdete ve složení?

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je L-methionin? Zázračná látka pro vaše vlasy? Methionin

L-methionin, nebo také methionin je aminokyselina, která se podílí na stavbě bílkovin. Jako taková je tedy zodpovědná za to, aby se nám v těle tvořily buňky, nebo rovnou celé orgány. I přesto ho ale tělo nedokáže vyrobit samo. Proto mu ho musíme dodávat z externích zdrojů. (Z potravy, nebo výživových doplňků.) Je ale důležité to s jeho konzumací nepřehnat, protože může mít na lidské tělo neblahé negativní účinky. 

V přirozené formě methionin najdeme například ve vejcích, rybách nebo v mase, které obsahuje vysoké množství aminokyselin.

L-methionin a jeho vliv na tělo i vlasy Zázračná látka pro vaše vlasy? Methionin

Jak už jsme se zmínili výše, L-methionin má velmi dobrý účinek na kvalitu vašich vlasů, kůže i nehtů.

Vyzkoušet byste ho měli v případě, že:

  • Trpíte pomalým růstem vlasů
  • Chcete rychle docílit krásné (vypnuté) pleti
  • Chcete zabránit vypadávání vlasů
  • Lámou se vám nehty

Důvod, proč L-methionin tak dobře funguje spočívá v tom, že chrání vlasy, ale i jiné buňky těla před poškozením a před předčasným stárnutím. Vzhledem k tomu, že jde o bílkovinu, která je zodpovědná za každou buňku v těle navíc dokáže podpořit zdravý růst vašich vlasů, nehtů i nových buněk kůže. Po všech stránkách tedy budete vypadat mladší a v hřebenu vám bude zůstávat čím dál tím méně vypadaných vlasů.

Závěr

Pokud vás kromě problémů s vypadáváním a růstem vlasů trápí i potíže s nehty a kůží, přípravky s L-methioninem by pro vás mohly být velmi dobrým řešením. Tuto látku obsahují například kapsle Venira, VLASIMOAdvance Renovix, Nutricius Perfect Hair new methionin, MedPharma Vlasy, nehty, kůže nebo Phyteneo Methionin komplex. Aby byl účinek L-methioninu na vaše vlasy co nejlepší, vybírejte si takové přípravky, které v sobě obsahují i vitamíny skupiny B, vitamín A, vitamín E, MSM nebo extrakt z přesličky rolní

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *