Důvody, proč byste měli užívat vitamín B5

Vitamínů skupiny B existuje spousta. Každý z nich přitom funguje na něco trochu jiného. Jak je na tom ale vitamín B5, který známe i pod označením D-pantothenát vápanatý? To si objasníme právě v tomto textu.

Vitamín B5

 

Určitě jste se s tím někdy v životě už setkali. Četli jste etiketu vitamínových doplňků a narazili jste na kouzelnou formulaci “vitamíny skupiny B”. Ta se používá hlavně v případě, že jich je v přípravku víc, ale nikomu se nechce rozepisovat, které to vlastně jsou. (Když je jich ale hodně, tak to opravdu může šetřit čas.) Málo lidí proto ví, co každý z nich (až na pár těch nejznámějších) vlastně umí.

Vitamín B5 je přitom silný spojenec, který zaručí, že vaše vlasy budou za každých okolností pěstěné a krásné. Nevěříte?

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je vitamín B5 a kde ho najdeme? Vitamín B na vlasy

Vitamínu B5 se také přezdívá kyselina pantothenová. Ta je zodpovědná za tvorbu krvinek, za přeměnu jídla v energii, ale i za zdraví trávicího traktu. V neposlední řadě se také zasazuje za krásnou kůži, nehty a vlasy. Vzhledem k širokému spektru účinků vitamínu B5 je jasné, že bez něj bychom nevydrželi existovat na světě ani pět minut. (A to bychom byli ještě rádi, že naše trápení trvalo tak krátce.)

V potravě se vitamín B5 nejčastěji vyskytuje v brokolici, zelí, celozrnných produktech, v mase nebo v mléčných výrobcích.

Účinky vitamínu B5 – zajistí vám krásné vlasy i pleťVitamín B na pleť

Vitamín B5 se běžně používá při výrobě krémů, pleťových masek a líčidel. Často na něj narazíte i v maskách na vlasy a v šamponech. Má totiž skvělé hydratační schopnosti. Aplikace vitamínu B5 vám navíc může napomoci vytvořit bohatší účes s větším objemem. Také se proslýchá, že má přímý vliv na sílu a odolnost vlasů. Sám o sobě ale nijak nepodporuje jejich růst. (Pro lidi s jemnými a slabými vlasy se ale bude jednat o učiněnou spásu.)

Pokud byste chtěli těžit z blahodárných účinků vitamínu B5, v tom případě vám doporučujeme, abyste vyzkoušeli VLASIMO (vitamín B5, přeslička, kvasnice, kopřiva, vitamíny..) nebo Vlasové hnojivo (L-methionin, zinek, vitamín B5…). Zevně můžete otestovat i KLORANE Reakční sérum proti vypadávání vlasů, nebo šampon La Roche-Posay Kerium.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *