Svatební účesy: Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších

Svatba je důležitým milníkem nejednoho vztahu. Ačkoliv není ke spokojenosti páru bezpodmínečně nutná, mnoho lidí ji bere jako znak toho, že je jejich láska oficiálně potvrzená přede všemi, které znají, nebo v budoucnosti potkají. Jelikož jde o velký den, podíváme se na styly úprav vlasů, pro které se můžete rozhodnout.

svatební účesy

Podstatou svatby je uzavření manželství, které by mělo (v ideálních případech) vytrvat až do konce věků. I když jde spíše o právní akt, během kterého se zavazujeme stát při sobě v dobrém i ve zlém a přebíráme na sebe zodpovědnost za činy toho druhého, máme tendenci na ni nahlížet jako na vyvrcholení společné lásky. Protože tak to ostatně známe od dětství z pohádek.

Není proto žádným překvapením, že se ženy, ale i někteří muži snaží o to, aby byl jejich společný den perfektní. Neváhají utratit spoustu peněz za svatební koordinátory, výzdobu, jídlo i oblečení. Ženy také hodně řeší svůj styling, včetně správně zvoleného líčení a vhodného výběru kytice. 

Jelikož ale špatné vlasy nejde zamaskovat tak snadno, jako pupínek, nebo zlomený nehet, podíváme se, jak to udělat, aby byl váš svatební účes za každých okolností perfektní.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Péče o vlasy před svatbou

Dámy začínají propadat panice už ve chvíli, kdy obdrží od své polovičky prstýnek. V hlavě jim najednou začnou vyskakovat seznamy svatebních hostů, menu, nebo výběr místa pro svatební obřad. Jak se přiblíží termín, začnou řešit hubnutí, úpravu nehtů, líčení a kondici svých vlasů. Týden před slavnostním “ANO” je to ale pozdě

Svatební účesy: Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších

Pokud považujete svoje vlasy za problematické, je vhodné, abyste se o ně začaly zajímat co nejdříve. Klidně i rok dopředu. Ono se to totiž nezdá, ale vlasy rostou pomalu. A než se na nich projeví výsledky vaší zvýšené péče, několik týdnů si na tento moment počkáte. 

Určitě uděláte dobře, když:

  • Si necháte pravidelně zastřihnout konečky
  • Barvení svěříte kadeřnici a ne sama sobě, nebo kamarádce
  • Budete používat přípravky, které usnadní rozčesávání, předejdou poškozování UV zářením a zamezí vysoušení během tepelné úpravy
  • Si necháte udělat intenzivní vlasovou kúru u kadeřnice
  • Budete pít dostatek vody a mít stálý přísun vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a bylinek
  • Absolvujete zkoušku svatebního účesu (díky tomu zjistíte, jak dlouho bude úprava vlasů trvat a zda je to to, co chcete)
  • Si před svatbou nebudete (alespoň den) umývat vlasy, díky tomu budou mít trochu hrubší texturu, která způsobí, že účes lépe vydrží

5 nejlepších svatebních účesů

Svatební účesy pro dlouhé vlasy

Romantické vlny svatební účes natáčky

V rámci svatebních účesů je dovoleno vše. Takže i rozpuštěné vlasy. Ale jen za předpokladu, že jsou v té nejlepší kondici. Vlasy můžete natočit na klasické, nebo na elektrické natáčky, nebo na kulmu. (Dnes je moderní dokonce natáčení vlasů na ponožku.) V závislosti na tom, jak moc chcete mít definované vlny vlasy pročešte prstem, nebo kartáčem. Vlny trochu natupírujte a přestříkejte lakem na vlasy.

Rovné a lesklé rovné svatební vlasy

Pravým opakem předešlého přístupu jsou dokonale rovné a lesklé vlasy. Těch nejlépe docílíte dvojím foukáním, kdy vlasy nejprve vysušíte a následně je natáhnete na kartáč. Aby byl výsledek opravdu bezchybný, můžete si vypomoci i žehlením na nízkou teplotu, díky kterému odstraníte i sebemenší náznaky vlnek. Vlasy nastříkejte přípravkem, který zabraňuje působení statické elektřiny a uhlaďte vzpurné vlásky u hlavy.

Svatební účesy pro krátké vlasy

Šik mikádo svatební účes mikádo

Pokud nemůžete za žádnou cenu vymyslet účes pro krátké vlasy, který by vypadal reprezentativně, ale zároveň se snadno udržoval, zvolte si mikádo s ofinou. Kromě toho, že si můžete snadno zvolit jeho délku ho lze narovnat, i navlnit. V případě, že na ofinu nemáte vhodný tvar vlasové linie, nebo dostatek vlasů, investujte do připínací ofiny, která bude ve stejném odstínu, jako zbytek kštice. Voilá! Takhle se dělá magie.

Vzpomínání na minulost svatební účesy pro krátké vlasy

Nebojíte-li se experimentů, vyzkoušejte účesy, které jsou inspirované minulostí. Progresivní ženy si mohou dovolit krátké střihy vlasů, které byly moderní v 60. letech minulého století. Pokud se na něco takového příliš necítíte, vyhovovat vám bude účes na způsob 50. let. Středně dlouhé vlasy stačí pořádně vyfoukat za pomoci velkého kartáče a následně je natupírovat a nalakovat u kořínků hlavy. Zbytek účesu dotvarujete za pomoci hřebenů a kartáčů, kovových pinet a trochy zručnosti. (Tam, kde chcete udělat přechod z objemu do vlny, tam umístěte sponku a intenzivně česejte. Pinetu pak odstraňte a vlasy nalakujte lakem.)

Svatební účesy se závojem

Klasika, která nikdy nezklame svatební účes se závojem

Účesem, který lze nosit spolu se závojem a který patrně nikdy nevyjde z módy je klasický drdol. Zapomeňte ale na ten vysoko posazený. Místo toho ho umístěte do týla. V závislosti na vaší povaze může jít o hladký drdol, který bude oslňovat svatebčany svým dokonalým leskem. Vhodné jsou ale i vytažené pramínky kolem tváře, nebo květinová aranžmá okolo napojení závoje.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *