Babské rady na růst vlasů: Vyzkoušejte tyto 4 způsoby

Dlouhé, silné a lesklé vlasy jsou naší ozdobou. Bohužel, málokdo z nás jim rozumí natolik, aby se o ně správně staral a dával jim přesně to, co je pro jejich normální vzhled potřeba. Abyste se nemuseli déle stresovat a trápit, vyzkoušejte tyto babské rady. Brzy uvidíte rozdíl!

babské rady na růst vlasů

Vzhled nehtů, vlasů a kůže (stejně, jako třeba oblečení a bot) hodně vypovídá o tom, jaký člověk je. I když je to možná trochu povrchní, když neuděláte dobrý první dojem, hrozí, že už nikdy nedostanete příležitost ukázat, co ve vás je. Kromě toho, zanedbaný vzhled a roztřepené, nebo dokonce vypadávající vlasy, mají negativní dopady na naše sebevědomí.

Problém je ale v tom, že málokdo ví, po čem jeho vlasy touží. Ve slepé víře kupujeme drahé kosmetické přípravky, které vzhled vlasů nezmění, nebo ho dokonce ještě zhorší.

Možná ale vaše slabé a pomalu rostoucí vlasy potřebují něco jiného. Třeba dobrou babskou radu od některé z našich předchůdkyň!

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Nejčastější příčiny pomalého růstu vlasů

Za to, jakou budeme mít kvalitu a hustotu vlasů, je zodpovědná genetika. Ale také nemůže úplně za všechno, co se s vlasy děje. Negativní vliv na jejich růst má kromě špatné péče i nedostatečná výživa. U mužů ve středním věku a u žen po menopauze se může objevit dokonce i androgenní alopecie, během které dochází k pozvolnému řídnutí a ztrátě vlasů. V případě, že se začne s léčbou včas, existuje velká šance, že se vlasy nakonec podaří úspěšně zachránit. Ale není to tak vždy.

Mezi další vlivy, které ovlivňují růst vlasů patří:

  • Stres
  • Nedostatek vitamínů
  • Nedostatek proteinů
  • Nadměrné zatěžování (odbarvování, nadměrná tepelná úprava…)
  • Roztřepené konečky (když se vlas rozpůlí, může se dělit až do délek)

podpora růstu vlasů babské rady

Babské rady pro rychlejší růst vlasů

Naše maminky, babičky, ale i jiné ženy, které známe z historie (třeba královna Kleopatra), byly marnivé a chtěly se líbit. Díky tomu máme my, moderní ženy a muži, k dispozici širokou paletu vědomostí, které můžeme po libosti testovat.

Masáž hlavy hlava masáž

Pokud vás trápí pomalu rostoucí vlasy, můžete zkusit stimulaci vlasových cibulek. Třeba pravidelnou masáží hlavy, kterou budete provádět před, nebo během umývání vlasů. (Kromě šamponu lze použít olej, nebo vlasovou vodu.) Dávejte však dobrý pozor na to, abyste si u toho netrhali vlasy a nepoškrábali jste si pokožku.

Vlasové zábaly

Kromě vhodného šamponu a kondicionéru si čas od času dopřejte kvalitní vlasový zábal. Ideální je použít kokosový olej, aloe vera, nebo rozmarýnový olej. Sázkou na jistotu je ale i arganový olej. Stačí, když jeden z nich aplikujete na pokožku hlavy a do délek, zakryjete vlasy ručníkem, nebo čepicí a necháte ho (alespoň několik minut) působit. Následně vlasy umyjte, jak jste zvyklí.

Dopřejte si kvalitní výživu výživa na růst vlasů

Důležitým bodem vašeho snažení je výživa, která by měla být bohatá na bílkoviny, vitamíny, stopové prvky a minerální látky. Pokud vám příliš nechutná maso, vyzkoušejte luštěniny, které jsou bohatým zdrojem rostlinných proteinů. K ruce vám budou i kvalitní bílé jogurty. Žádoucí je pak i konzumace ryb, barevného ovoce a zeleniny.

Bylinky

Kdo má zájem, ten může otestovat čarovnou moc bylinek. Ženy po celém světě nedají dopustit na oplachování vlasů odvarem z kopřiv. V některých kulturách vkládají lidé velkou důvěru do účinku ženšenu a pískavice řeckého sena. I když to není úplně bylinka, dobrých výsledků lze dosáhnout i v případě, že zkusíte chinin, nebo kofein. (Pro zvýšení stimulace se běžně přidávají do šamponů na podporu růstu vlasů.)

kofein na vlasy

Přírodní cesta vs. léky

Vybrat si nejvhodnější cestu, po které se dáte, nemusí být snadné. V případě, že vás trápí androgenní alopecie, nebo jste celou situaci konzultovali se svým lékařem, možná skončíte s Minoxidilem, nebo s Finasteridem. Ve většině případů si ale vystačíte s přírodními prostředky, mezi které řadíme kromě bylinek i stravu bohatou na vitamíny a správně zvolenou péči.

V případě, že byste chtěli přírodní cestu vyzkoušet, ale bojíte se, že na to nejste dost systematičtí, vsaďte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy, které vám nabídnou vyladěné složení. Když péči o nitro spojíte s dobrou kosmetickou rutinou, není vyloučeno, že se vám podaří (alespoň trochu) přelstít věštbu sudiček a dosáhnout lepších výsledků.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *