Účesy na půl cesty: Tipy na polodlouhé střihy, které si oblíbí muži i ženy

Měříte každý centimetr vlasů a těšíte se z toho, že vám pěkně rostou? Pokud začínáte z krátkého účesu, k tomu dlouhému vás čeká ještě celkem dlouhá cesta. I polodlouhé vlasy ale mohou vypadat upraveně a hezky. Nevěříte? Těchto 10 účesů z polodlouhých vlasů vás dozajista přesvědčí.

Polodlouhé střihy

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

5 účesů z polodlouhých vlasů pro muže

Na hodného kluka polodlouhé vlasy

Pokud si věříte, můžete vyzkoušet střih po vzoru Ashtona Kutchera. Ten si jeden čas oblíbil vlasy v jedné délce (mírně nad ramena), které si rozděloval na pěšinku uprostřed. (Ta ale nebývala vždycky úplně pravidelná.) Vlasy míval zcela rovné. Dával si ale záležet na tom, aby byly dole podtočené nahoru. Aby mu delší vlasy nepřekážely ve tváři, neposedné prameny si dával za uši. Kdo si troufá na retro, ten si po vzoru tohoto herce může nechat narůst kotlety.

polodlouhý účes Na Thora

Herce Chrise Hemswortha asi nejspíš znáte. Kromě toho, že zosobnil boha Thora si střihl jednu z hlavních rolí ve filmu Rivalové (ve kterém ztvárnil závodníka Jamese Hunta). Tento charismatický fešák je často k vidění s polodlouhými vlasy mírně pod uši, které nosí rozdělené nepravidelnou pěšinkou uprostřed hlavy. Co se týče vlasů okolo obličeje, ty má mírně zkrácené. Kromě toho, že je to praktické mu to pomáhá zjemnit rysy ve tváři.

Umělec polodlouhé střihy

Ženy umělce milují. Alespoň tedy v případě, že vypadají podobně, jako Johnny Depp. Ten si, podobně jako mnoho dalších slavných mužů, oblíbil vlasy rozdělené na pěšinku uprostřed. Oproti ostatním se ale nebál kratší délky vlasů ani v případě, že je má přirozeně zvlněné. (Čímž pádem se mu ještě trochu zkracují a vypadají, jako by měly mnohem větší objem.) Johnny se navíc nezdráhá experimentovat ani s barvami. Aby na sebe upoutal pozornost, vyzkoušel si efekt ombré, kdy má spodní části vlasů světlejší barvu než ta u hlavy.

polodlouhý účes pro muže Elegán

Kdo by to byl řekl, že nezastavitelný Neo z filmu Matrix, kterého ztvárnil herec Keanu Reeves, jednoho dne vsadí na elegantní vzhled? Keanu nemá od přírody příliš husté vlasy, takže zvolil kratší střih, který se mu směrem ke krku mírně prodlužuje do délky. (Kvůli praktičnosti má ale vlasy po stranách obličeje zkrácené.) Pěšinku má, stejně jako jiní, uprostřed hlavy. Je ale vidět, že si dává záležet na cik-cak efektu (kdy se prameny přehazují z jedné strany na druhou.) K tomuto účesu přidejte ještě upravené vousy, oblek a můžete vyrazit objevovat svět.

Na Toma Cruise střední účes pro muže

Patrně neexistuje nikdo, kdo by neznal sérii filmů Mission Impossible, ve které zazářil Tom Cruise. Tento idol ženských srdcí se nejednou objevil s polodlouhým účesem, který mu sahal mírně pod uši. Aby mu dodal trochu objem, vlasy kolem obličeje si nechal pozvolna sestříhat. V té nejkratší části dokonce tolik, že mu byly schopné vykouzlit okouzlující patku. Tu můžete podpořit kromě foukání i tím, že si ji budete lakovat dostatečně silným sprejem na vlasy.

Zajímavé polodlouhé účesy vhodné pro ženy

Jižanská kráska polodlouhý střih pro ženy

Chcete působit moderně, ale zároveň křehce? V tom případě si vezměte za vzor účes zpěvačky a herečky Seleny Gomez. Tato jižanská kráska zvolila stylové mikádo, které je v přední části hlavy trochu delší. (S výjimkou několika kratších pramenů kolem obličeje.) Aby byly vlasy po všech stránkách perfektní, nechala si je vyžehlit a rozdělila si je striktní pěšinkou uprostřed. Pokud vám přijde, že byste v takovém střihu vypadala přísně, mírně vyfoukejte konečky směrem dovnitř.)

polodlouhé vlasy pro ženy Zvlněné a šik

V případě, že máte zájem o vzdušnější účes, inspirujte se tím, který nosí herečka Olivia Munn. Ta má vlasy po ramena, které si natočila do volných hollywoodských vln. (Které rozbila hustým kartáčem.) Aby vlasům dodala v přední části na objemu, pěšinku si posunula do strany a vlasy otočila na jinou stranu, než je běžně nosí. (Díky tomuto fíglu docílíte neuvěřitelného zvětšení. Je ale potřeba vlasy v této pozici zafixovat tupírováním a kvalitním lakem na vlasy.)

Minimalistka polodlouhé vlasy

V současné době je velmi trendy minimalismus. (A to nejen ten v oblékání a v interiérovém designu.) Příkladem by vám mohla být americká herečka Kate Mara, která se objevila například ve strhujícím snímku Marťan. I ona podlehla barvení ve stylu ombré (světlé konečky a tmavé odrosty). Mikádo má navíc okolo obličeje viditelně delší, než vzadu. Aby jí takto ostříhané vlasy nezavazely, upravila si je tak, že přečnívající prameny zajistila gumičkou a zbytek vlasů nechala ležet tak, jak jsou.

střední účes pro ženy Dračice

Chcete-li se připojit do klubu nejkrásnějších žen světa, inspirujte se účesem zpěvačky Jennifer Lopez. Ačkoliv má své lokny od přírody husté, tentokrát si vybrala vlasy mírně nad ramena, které si nechala zkrátit do jedné délky. Protože má Jennifer krásně karamelovou pleť, podtrhla ji světlými pramínky, které jí pomáhají ještě více zjemnit obličej. Každopádně, ani tak její vlasy nepůsobí nudně. Řádnou porci sex-appealu jim dodala tím, že je vyžehlila dohladka a rozdělila je pečlivě udělanou pěšinkou.

účes mikádo Porcelánová panenka

Poslední inspirativní kráskou je herečka Emma Stone, kterou známe jako okouzlující zrzku s porcelánovou pletí. Protože má od přírody vlasy spíše jemné, volí jejich délku mírně nad ramena, kterou doplňuje o decentní sestříhání kolem obličeje. Kromě toho, že díky tomu může nosit patku může vlasy podle chuti vlnit kulmou, čímž dosáhne požadovaného objemu.

Aby vám vlasy rostly rychleji, než kdy dřív, obstarejte si výživové doplňky, které vám pomohou zvládnout i ta nejnáročnější období. Ruku do ohně můžete dát za kapsle Venira Kompletní péče o vlasy, nehty a pleť (L-methionin, L-tyrosin, kolagen, vitamín B6…), VLASIMO (přeslička, kvasnice, kopřiva, vitamíny skupiny B…), MedPharma Vlasy, kůže, nehty (Vitamín B1, vitamín B2, biotin, vitamín A…) nebo za Advance Dermavit (vitamín C, vitamín E, zinek, kolagen…). 

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *