10 šik účesů pro krátké vlasy, zn.: Pro dámy i pány

Než se dopracujete k bujným a dlouhým kadeřím, musíte někde začít. Mnohdy to znamená nechat vlasy dorůst z té nejkratší délky. Není ale potřeba si zoufat. Pánské, ale i dámské účesy z krátkých vlasů si určitě zamilujete.

Účesy pro krátké vlasy

Trápí vás nadměrné vypadávání vlasů? Případně, odbarvovali a foukali jste si vlasy tak dlouho, až se zcela zničily? V tom případě je nejlepším řešením to, že se necháte ostříhat a dáte vlasům příležitost dorůst. Ne vždycky je to ale snadné. Hlavně ženy mohou mít totiž pocit, že v krátkých vlasech nepůsobí atraktivně a žensky.

Abychom vám dokázali, že to není pravda, ukážeme vám 5 pánských a 5 dámských trendy účesů z krátkých vlasů, se kterými z vás bude učiněná hvězda.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

🙍‍♂️ TOP 5 účesů z krátkých vlasů pro muže

Sympaťák účes krátké vlasy

První styl pánského účesu bychom charakterizovali jako sympaťák. (Případně i jako klaďas. Tento střih se vyznačuje kratšími vlasy po stranách hlavy a trochu delším středem uprostřed. Ani on ale nijak výrazně nepřečuhuje nad délkou vlasů po stranách. Co se týče stylingu, můžete vyzkoušet volně ležící vlasy. Velmi trendy je ale i gelování a lakování vlasů ve středu mírně nahoru. Příkladem vám může být slavný herec Charlie Hunnam

účes z krátkých vlasů Rebel

Dalším typem účesu jsou trochu delší krátké vlasy, kterými se proslavil například Ryan Reynolds. Tento účes má taktéž kratší vlasy po stranách hlavy, ale uprostřed je mnohem delší. Vlasy proto můžete nosit naježené nahoru (když je zafixujete lakem a gelem), nebo sčesané na jednu stranu. Přidejte úsměv s jiskrou v oku a žádná žena vám zaručeně neodolá. 

Drsňák účes pro muže

Chcete-li být za drsňáka, v tom případě běžte ve stopách filmového Jamese Bonda, Daniela Craiga. Ten vsází na nadčasovou klasiku, kterou jsou stejně dlouhé vlasy po celé hlavě. Kromě toho, že je to praktické je to i velmi elegantní. Z našeho úhlu pohledu se jedná o dobrý střih krátkých vlasů pro muže, kteří jsou už zkušení a vědí, co v životě chtějí. (Případně, kteří chtějí něco, co nebude jen líbivé, ale také snadno upravitelné.) 

účesy pro muže Hrdina

Asi málo koho se nedotkla sága o nadaném čarodějovi, který byl předurčený ke zničení zla. Ano, tímto popisem narážíme na Daniela Radcliffa v roli Harryho Pottera. Ten je notoricky známý svým krátkým účesem, jizvou ve tvaru blesku a brýlemi, které si dnes pamatuje celý svět. Pokud tedy chcete být za hodného kluka, který to pokaždé nakonec zachrání, určitě si vyberte právě tento účes. (Pro větší praktičnost si zkraťte vlasy po stranách a ty delší si češte na patku.) 

Světová jednička krátké vlasy pro starší

Chcete všem ukázat, že máte sebevědomí, díky kterému dosáhnete čehokoliv na světě? V tom případě se inspirujte účesem legendárního závodníka formule 1, Nikiho Laudy. Ten i přes tragickou automobilovou havárii nikdy nezanevřel na svůj vzhled. Vlasy rád nosil trochu delší a přirozeně zvlněné.

🙍‍♀️ TOP 5 účesů z krátkých vlasů pro ženy

krátké účesy pro ženy Rebelka

Když u krátkých dámských účesů zmíníme rebelku, všechny okamžitě napadne zpěvačka PINK. Ta je známá pro své krátké platinově blond vlasy, které občas oživí nějakým tím růžovým pramenem. V současné době ji nejčastěji vídáme se zkrácenými vlasy po stranách hlavy a s divokým kohoutem uprostřed. (Tomuto stylu se také říká mohawk.) Máte na podobný účes odvahu?

Chameleon krátké účesy pro ženy

Ženou, která umí z krátkých vlasů dokonale těžit je modelka Cara Delevingne. I když jsme ji vídali s dlouhými kadeřemi, které jí sahaly téměř po prsa, jednoho dne se rozhodla pro radikální krok a vlasy si obarvila na čokoládově hnědou a zvolila rozpustilý styl “na chlapce”. (Kdy má vlasy všude stejně dlouhé, jen jí přečnívá do čela kratší ofina.) Asi na tom něco bude, protože tento účes dokázala vynosit nejen ke sportovnímu oblečení, ale i ke konzervativnějším modelům.

10 šik účesů pro krátké vlasy, zn.: Pro dámy i pány Diva

Nošení krátkých vlasů se nezalekla ani Audrey Hepburn. Kromě toho, že se nakrátko nechala ostříhat ve filmu Prázdniny v Římě se podobného kroku nebála ani ve svém osobním životě. Hlavním rysem jejího účesu byla podtočená krátká ofina. Vlasy navíc nedosahovaly dále, než (maximálně) k prvnímu krčnímu obratli. I když může tento střih krátkých vlasů působit jako retro, určitě má své místo v životě nejedné elegantní ženy.

Jednoduchá krátký účes

Krátké vlasy umí nosit i druhá hvězda filmů o Harrym Potterovi, Emma Watson. Ta se taktéž jednoho dne rozhodla, že své dlouhé a husté vlasy zkrátí do jednoduchého chlapeckého střihu. Oproti Caře Delevingne však dává přednost vlasům, které jsou na krku trochu delší. Ofina je naopak jasně sestříhaná do strany. Delší vlasy si Emma nechala i kolem uší. 

Experimentátorka krátký účes pro ženu

Kdo sleduje alespoň občas zpěvačku Katy Perry, ten ví, že si každou chvíli dopřává jiný vzhled účesu. Někdy jsou to změny opravdu radikální. Třeba, když z krásných dlouhých vlasů přešla na blond střih na kluka. Pokud se jí chcete podobat i vy, sestříhejte si vlasy do několika úrovní (dole bude vždy ta nejdelší). A to i na horní části hlavy, kterou poté zvedejte lakem a gelem nahoru. Zároveň nechte část vlasů, aby vám (jako malá ofina) rámovaly tvář.

Pokud chcete, aby vaše vlasy dokázaly vyrůst i z takto krátkých délek, vyzkoušejte některý z výživových doplňků pro podporu růstu vlasů. Doporučit bychom vám mohli Vlasové hnojivo (L-methionin, zinek, biotin…), VLASIMO (přeslička, kvasnice, kopřiva, vitamíny skupiny B…) nebo DonnaHair Forte (biotin, zinek, vitamín A…). 

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *