Zinek na vlasy: Jak na ně působí a jak ho užívat?

Lidské tělo potřebuje ke svému normálnímu fungování široké spektrum živin, které se podílí na velkém množství různě náročných fyziologických procesů. Mezi ty vůbec nejdůležitější se řadí zinek, který potřebují v dostatečném množství jak muži, tak ženy. Jaké jsou jeho vlastnosti? A kde všude ho najdeme?

zinek na vlasy

Lidské tělo si neumí spoustu látek samo vyrobit. Z toho důvodu mu je musíme pravidelně dodávat ze své každodenní stravy. V opačném případě nám hrozí deficit, který se může časem projevit nějakým nečekaným zdravotním problémem.

Kromě vitamínů tělo potřebuje i minerály a další živiny. Speciální pozornost pak musíme všichni věnovat zinku, protože v lidském organismu má na starosti mnoho životně důležitých úkolů.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Na co je dobrý zinek?

V první řadě si řekneme, že zinek je hned po železe nejdůležitějším minerálem, který v těle máme. Zajímavé je na něm to, že se nachází v každé tělesné buňce. Také je nezbytně nutný pro správné fungování cca 300 enzymů. (Které se podílí na metabolismu, trávení, normálním fungování nervů atd.) V neposlední řadě má důležitou roli při posilování našeho imunitního systému.

Když si to shrneme, zinek podporuje:

 • Normální fungování imunity
 • Hojení ran
 • Normální stav pokožky (často se používá na akné)
 • Zdravé prostředí v těle (bojuje totiž proti zánětům)

Také se uvádí, že dostatečný příjem zinku může v budoucnosti snižovat riziko vzniku chorob, které se spojují s vyšším věkem.

Účinky zinku na vlasy

Pokud nemáte v jídelníčku dostatečné množství zinku, může se to projevit tak, že vám začnou ve větší míře vypadávat vlasy. Z toho důvodu je důležité, abyste jeho každodenní příjem nijak nepodcenily. (Z dlouhodobého hlediska totiž může zinek přispět k tomu, že vlasy budou odolnější a plnější.)

zinek účinky užívání zdroje vlasy

Jak doplnit a užívat zinek

Zdroje zinku jsou pro mnohé z nás velmi dobře dostupné.

Zinek v potravinách objevíte v/ve:

 • Mase
 • Rybách
 • Luštěninách
 • Ořechách
 • Semínkách
 • Mléčných produktech
 • Vejcích
 • Celozrnných výrobcích

Zinek se také přirozeně nachází v některých druzích zeleniny. Například v hrášku a v chřestu.

S čím ho kombinovat?

Zinek je sice dobře dostupný, ale i tak není tím jediným, co vaše vlasy potřebují ke svému normálnímu vzhledu a zdraví. Z toho důvodu je vhodné dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu růstu vlasů, které obsahují selen a zinek a další pro vlasy prospěšné látky.

Pro vlasy jsou důležité i vitamíny, mezi které patří vitamíny skupiny B, vitamín E, vitamín A a vitamín C. Dále v nich objevíte i MSM, pivovarské kvasnice, kopřivu dvoudomou a přesličku rolní. Zapomínat byste ale neměly ani na L-Cystein a na další látky.

Každodenní přísun těchto látek na sobě nepoznáte hned. Růst vlasů je proces, který zabere hodně času (stejně, jako je v případě růstu nehtů). Také nezapomínejte na to, že vaše vlasy potřebují i kvalitní pečující rutinu, jinak hrozí, že sice budete mít dobrý základ, ale vlasy si poškodíte dřív, než stačí vyrůst do délky. Z toho důvodu tyto dva tipy kombinujte a při čekání na výsledky buďte trpělivé.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *