Kokosový olej na vlasy: Znáte jeho nejlepší účinky?

Pokud používáte kokosové mléko při vaření exotických jídel, dost možná už jste někdy pokukovaly po kokosovém oleji. Ten se sice může v některých případech používat i během vaření, mnohem častěji se ale využívá pro kosmetické účely. Dá se z něj udělat kokosová maska na vlasy? A jak často by se měla používat?

kokosový olej na vlasy

Kokosový olej je v posledních několika letech velmi oblíbený. Kromě toho, že má příjemně kokosovou vůni, dá se s ním dělat velké množství věcí. Někteří lidé ho převalují v ústech, protože chtějí podpořit detoxikaci organismu a zdraví svého chrupu a dásní. Další ho používají místo pleťového a tělového krému. A pak jsou tu i takoví, kteří ho rovnou aplikují na vlasy.

Vzhledem k tomu, že se je na tomto světě stále co učit, rozhodně není na škodu zjistit o kokosovém oleji co nejvíce užitečných informací, které vám mohou pomoci vytěžit z jeho používání maximum.

Pokud jste připravené, tak můžeme začít.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Nejlepší účinky kokosového oleje na vlasy

Aplikace kokosového oleje na vlasy může mít mnoho pozitivních účinků, které mohou podpořit jejich zdraví a pěstěný vzhled.

Mezi jeho největší výhody patří redukce ztráty vlasových proteinů. Díky tomu mohou být vlasy hydratované, pevné, lesklé a odolné. Nanášení kokosového oleje do vlasů může také omezit jejich poškozování před mytím a po něm.

Dále vám může nabídnout:

Některé zdroje také uvádí, že kokosový olej na vlasy je může částečně chránit před působením UV záření. Aplikace tohoto oleje na pokožku hlavy může také omezit vznik lupů.

Nevýhody kokosového oleje

Kokosový olej se považuje za bezpečný, proto s ním nebude mít většina lidí žádný problém. Pokud ho ale budete nadužívat, může vzniknout nežádoucí nános na vlasech i na pokožce hlavy. Kvůli tomu pak mohou být vlasy a pokožka mastné a matné. Velké riziko tohoto jevu hrozí především u jemných a slabých vlasů.

Jak správně používat kokosový olej na vlasy?

Kokosový olej se dá používat jako kondicionér. To znamená, že po umytí vlasů aplikujete kokosový olej na konečky a do délek a následně ho necháte několik minut působit. Dále se z kokosového oleje tradičně dělá pečující maska na vlasy, která se používá zhruba jednou týdně.

V případě, že máte suché a poškozené vlasy, hodí se kokosový olej aplikovat do vlasů těsně předtím, než si je jdete umýt. Díky tomu by mělo být poškození během umývání menší. Kdo má problematickou pokožku hlavy, ten pak může olej aplikovat i na ni. Opět tak doporučujeme učinit alespoň několik desítek minut před plánovaným mytím.

kokosový olej účinky vlasy

Recept na masku z kokosového oleje

Budete potřebovat: 2 lžíce kokosového oleje, 1 lžíci medu

Obě ingredience smíchejte a následnou směs naneste na vlasy. Ty pak zakryjte ručníkem nebo koupací čepicí a nechte masku alespoň 20 minut působit. Následně si vlasy umyjte tak, jak jste zvyklé.

Další tipy, jak mít dlouhé a zdravé vlasy

Péče o vlasy je velice důležitá, neměly byste však podceňovat ani důležitost kvalitní vnitřní výživy, bez které nebudou mít vlasy, kůže ani nehty dostatek živin pro svůj normální vzhled a růst. Z toho důvodu se hodí vyzkoušet dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na vlasy, které obsahují komplex většího množství důležitých látek.

Na etiketě vždy hledejte:

A mnoho dalších.

Při umývání vlasů také používejte šetrnější přírodní šampony a kondicionéry bez obsahu sulfátů, které obsahují kofein, extrakt z máty, konopí a aloe vera, kurkumu a další.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *