Přeslička rolní: Pro zdravé vlasy a nehty

Pokud si pamatujete na hodiny dějepisu a přírodovědy, pravděpodobně si vzpomínáte na dinosaury a na to, že v jejich éře rostla přeslička. Dnes ale nebude o ničem takovém řeč. Místo toho se podíváme na to, co všechno může přeslička rolní udělat pro vaše krásné vlasy a nehty.

Přeslička rolní

Jak už jistě víte, na vlasy a nehty se v minulosti (ale i dnes) používalo velké množství nejrůznějších vitamínů a bylinek, které měly uchovat jejich sílu, pevnost a zdraví. Některé látky také přispívají k jejich rychlejšímu růstu, takže po nich sahají ženy, které mají potíže s lámavými nehty a s vypadáváním vlasů.

Mezi nejoblíbenější bylinky dneška v tomto ohledu patří přeslička rolní, která se nachází ve složení kvalitních doplňků stravy.

Co vše vám může tato kráska nabídnout?

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je to přeslička rolní?

Jak už název napovídá, přeslička rolní je rostlina, která patří do rodiny přeslička. (Celkem obsahuje cca 35 druhů.) V přírodě si jí určitě všimnete, protože může dosahovat od 10 do 70 cm. Roste jak u nás, tak v dalších oblastech Evropy a Asie. V mnoha případech se považuje za obyčejný polní plevel. Pokud byste ji ale chtěly sbírat, dávejte si dobrý pozor na to, abyste si ji nespletly s přesličkou bahenní, která je ale pro člověka jedovatá.

Jaké jsou její účinky?

Přeslička rolní měla důležitou roli už ve středověku, kdy se používala v oblasti lidového léčitelství. Poněkud netypicky se s ní ale leštilo i cínové nádobí. (Z toho důvodu se jí někdy říká šmirglová tráva.)

Mezi její benefity řadíme:

  • Podporu normálního stavu močových cest
  • Podporu normálního stavu kostní hmoty
  • Podporu normálního stavu jater
  • Podporu normálního stavu cév
  • Podporu normálního dýchání

Co se týče obsahu pro tělo prospěšných látek, v přesličce rolní objevíme kyselinu křemitou. Dále jsou v ní hořčiny, saponiny, flavonoidy a další zajímavé látky.

Vlasy a nehty

Jak už bylo řečeno, kvůli svým účinkům se přeslička rolní přidává i do doplňků stravy na podporu normálního stavu vlasů a nehtů. Vzhledem k tomu, že má pozitivní vliv na produkci kolagenu a antioxidační účinky, může přispět k redukci problémů s vypadáváním vlasů. Také ale podporuje jejich sílu a normální vzhled. To samé platí i o nehtech, které by měly být krásnější a pevnější. (A také by neměly mít takové sklony k lámání.)

přeslička rolní na vlasy a nehty

Jak ji správně užívat?

I když je přeslička rolní pro lidské tělo a jeho krásu opravdu zajímavá, s jejím používáním je třeba zacházet s co největší opatrností. Pokud byste totiž přesličky rolní užívaly moc, mohly byste si ublížit. (Jak se říká, všeho moc škodí.)

Z toho důvodu je vhodné sáhnout po kvalitních doplňcích stravy na podporu vlasů, nehtů a kůže, které ji mají ve svém složení, a které ji kombinují s dalšími látkami, ze kterých bude mít vaše tělo užitek.

Ve složení těch dobrých kromě přesličky rolní najdete i:

A mnoho dalších látek, které přispívají k normálnímu stavu vlasů, nehtů a kůže. Tyto doplňky stravy jsou vhodné i pro dlouhodobé užívání, takže se stačí řídit jejich dávkováním a vše by mělo být v pořádku.

Také nezapomínejte na to, že vnitřní výživu byste měly doplnit o správnou péči o vlasy, pokožku a nehty, protože i to, jak se k nim chováte dost zásadně ovlivňuje, jaká bude jejich kvalita. Určitě tedy zapomeňte na agresivní odbarvování vlasů peroxidem a na jejich každodenní žehlení, fénování nebo natáčení na kulmu, kterou rozpálíte na maximální teplotu. Nehtům zase nedělá dobře kousání a nošení umělých nehtů, které se musí tvrdit UV zářením a na které se aplikují nejrůznější syntetická lepidla, která mohou narušit jejich strukturu.

Když se budete těchto rad držet, uvidíte, že si budete brzy připadat krásnější.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *