Jak na masáž hlavy a její nejlepší účinky

Masáž hlavy se považuje za jednu z oblíbených technik, která dovede uvolňovat napětí a redukovat stres. Ve skutečnosti vám toho ale může nabídnout mnohem víc, například podporu růstu vlasů. Jaký je její postup? A čeho se vyvarovat?

masáž hlavy

Na masáž šíje, zad a nohou si už většina z nás zvykla a pravidelně si tyto procedury dopřává. S masáží hlavy je to ale jiné. Ne každý si na ni v průběhu dne vzpomene. Navíc, někdy se při jejím provádění dopouštíme fatálních chyb, kvůli kterým nám spíš škodí.

Pomůcka na masáž hlavy jsou tradičně ruce, existují ale i speciální hřebeny ze silikonu a dalších materiálů, kterými lze provádět krouživé pohyby. Je tedy na vás, pro jakou z těchto dvou variant se rozhodnete.

Ale co dál?

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Jak na masáž hlavy?

Masáž hlavy by měla být o něco jemnější než masáž zad a dalších částí těla. Kromě toho, že hlava je na sílu doteku dost citlivá, nezapomínejte na to, že musíte dávat dobrý pozor na vlasy. Také zapomeňte na to, že budete do kůže zarývat nehty, v takovém případě totiž vyloženě otevíráte dveře nepříjemné infekci.

Masáž hlavy se dá dělat na suché pokožce, ale pro větší klouzání prstů můžete aplikovat na kůži kokosový olej, nebo třeba vlasovou vodu. Masáž hlavy můžete udělat i při umývání vlasů ve sprše, protože tím podpoříte účinnost šamponu.

masáž hlavy účinky růst vlasů

Jaké jsou její účinky?

Masáž hlavy vám v první řadě pomůže odplavit nahromaděné napětí a stres. Z toho důvodu se nabízí v některých relaxačních salonech. Pokud tedy toužíte po trochu větším klidu a uvolnění, určitě byste ji měli vyzkoušet. Hned poté může následovat uvolňující masáž šíje, ve které se také ukládá nahromaděný stres. (Z toho vás pak může začít bolet hlava.)

Dále vám může tato masáž nabídnout:

  • Snížení krevního tlaku
  • Zmírnění bolesti hlavy
  • Redukci stresu

Masáž hlavy a růst vlasů

Masáž hlavy má pozitivní vliv na růst vlasů. Bylo prokázáno, že pokud se jí lidé oddávají pravidelně, může přispět k jejich posílení. Tento efekt se dostavil po cca 24 týdnech od začátku jejího provádění, takže byste to neměli vzdávat hned po prvním měsíci.

I tato masáž má ale nějaká předepsaná pravidla. Například se zjistilo, že by nemělo jít jen o nějaké obyčejné prokroužení, které trvá pouhých 30 sekund. Místo toho si dopřejte masáž, která bude trvat alespoň 4 minuty. (Pokud to nezvládnete sledovat, nastavte si kuchyňskou minutku.) V případě, že si budete dělat masáž hlavy dvakrát denně, můžete dokonce omezit vypadávání vlasů. Což se taktéž vyplatí vyzkoušet, nemyslíte?

Myslete ale na to, že pro podporu celkového zdraví vlasů a jejich optimální růst je vhodné i dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy s přesličkou, pivovarskými kvasnicemi a vitamíny, stejně jako používání přírodních šamponů a kondicionérů na vlasy.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *