Víte, jak na správné mytí vlasů?

Mytí vlasů je součástí lidské hygieny. Problém spočívá v tom, že málokdo z nás ví, jakým způsobem a jak často si vlasy umývat, aby byly krásné a zdravé. Ať už preferujete mytí vlasů v předklonu, nebo v průběhu sprchování/koupání, čtěte dál, jak na to!

mytí vlasů

Lidská pokožka produkuje maz, který ji chrání před vnějšími vlivy a brání ji před ztrátou vlhkosti. Jenže, pokud je ho moc, může způsobovat ucpávání pórů. Navíc, když mluvíme o mazu ve vlasech, celkem záhy se dostaneme k problémům s mastnými a zplihlými prameny, které v okolí vyvolávají dojem, že je jejich majitel dost nedůsledný nepořádník.

Z toho důvodu si musíme pravidelně umývat vlasy. Když to ale budeme se svou péčí přehánět, produkce mazu se může ještě zrychlit. Vypadá to tedy jako nikdy nekončící koloběh.

Jak to tedy dělat správně, aby byly vlasy stále hezké a vypadaly zdravě?

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Nejčastější chyby při umývání vlasů

Při umývání vlasů se mnohdy dopouštíme celé řady chyb, které mají negativní dopady na to, jak vlasy vypadají a jak dlouho vydrží vypadat pěkně. V první řadě, největší roli hraje správný výběr šamponu. Pokud sáhnete po takovém, který není určený pro váš typ vlasů, můžete se potýkat se svěděním, s nadměrnou produkcí lupů či s rychlejším maštěním.

Také děláme chybu v tom, že:

  • Si šamponujeme i délky vlasů, které nebývají mastné (je tedy mnohem vhodnější našamponovat vlasy u hlavy a nechat šampon, ať steče dolů spolu s vodou)
  • Jsme při mytí příliš agresivní (šampon se pění prsty a dlaněmi, nikoliv škrábáním)
  • Vlasy šamponujeme dvakrát (jednou to bohatě stačí)
  • Aplikujeme kondicionér až k hlavě (patří na konečky a do délek)
  • Kondicionér umýváme teplou vodou (ideální je studená)
  • Drhneme vlasy ručníkem (chyba, chyba, chyba)

jak si správně mýt vlasy

Jak si správně mýt vlasy?

Pokud máte vanu, může vás to svádět k tomu, že si do ní při umývání vlasů lehnete. Což není žádoucí, protože ve vaně plave veškerá špína, která se navíc může smíchat s dalšími mycími prostředky, které nejsou vhodné pro kontakt s vlasy. Z toho důvodu je umývání vlasů v předklonu nebo při sprchování lepší volbou.

Také si nikdy neaplikujeme šampon na suché vlasy. Vždy je potřeba je nejprve opravdu dobře namočit. Šampon vmasírujte do pokožky hlavy a do délek ho nechte spláchnout spolu s vodou. To by mělo k jejich očištění bohatě stačit. (Samozřejmě, výjimku představuje situace, kdy máte ve vlasech hodně stylingových přípravků.) Voda by také neměla být úplně horká. 

Jak často si mýt vlasy?

Mytí vlasů každý den nemusí prospívat jejich vzhledu ani kondici. A to i v případě, že jsou hodně mastné. Možná se ptáte, jaká je v tom logika.

jak často si mýt vlasy

Myslete na to, že tělo produkuje maz jako formu ochrany. Pokud mu ho pravidelně berete, tělo na to může reagovat jeho zvýšenou produkcí. Je proto mnohem lepší nechat vlasy opravdu hodně zmastit. Klidně i několik dní po sobě. (Proto si vyberte dny, kdy víte, že nikam nejdete.) Po několika dnech si vlasy umyjte. Možná budete překvapení tím, že interval mezi dalším umýváním se znatelně prodlouží. Bez toho, aby vlasy vypadaly ošklivě.

Pro  tuto metodu hovoří i naše osobní zkušenost, kdy se nám postupem času podařilo v některých případech snížit nutnost mytí vlasů na jedenkrát, maximálně dvakrát za týden. Bez nutnosti používat suchý šampon.

Jaké používat šampony?

Šampony si vybírejte podle svého typu vlasů. Pokud mají nějaké specifické potřeby, investujte do dražších kadeřnických řad, které jsou k dostání buď na internetu, nebo v kadeřnických salonech. (Výhodou této varianty je to, že kadeřník vám doporučí produkty, které vám budou sedět přímo na míru.) 

mytí vlasů jen vodou

Mytí vlasů jen vodou?

Jak se rozmáhá trend ekologie, někteří lidé nedají dopustit na umývání vlasů pouze vodou. Je ale tento typ umývání vlasů vhodný pro všechny? 

V ideálním případě bude tato metoda vyhovovat ženám, které mají kudrnaté a hodně silné vlasy, které jsou náchylné k vysušování. I tak by se ale měly po umytí teplou (ne vroucí) vodou používat ještě masky a kondicionéry. Mytí vlasů jen vodou by se navíc mělo kombinovat s umýváním vlasů šamponem v jiné dny. 

Jelikož vnější péče o vlasy není všechno, zkuste dlouhodobé užívání doplňků stravy na vlasy s vitamíny a bylinkami.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *