Společenské účesy pro ženy: Top 5 účesů pro speciální události

Mnohé ženy si v dnešní době nedávají moc záležet na úpravě vlasů. Minimálně ve srovnání s našimi babičkami, které si uměly vytvořit alespoň jeden společenský účes, který byl vhodný jak do práce, tak pro speciální příležitosti. Chcete vědět, jak se učesat? V tom případě přijměte inspiraci na nejlepší společenské účesy pro rok 2021.

společenské účesy

Mimo epidemii koronaviru se v průběhu roku účastníme mnoha společenských akcí různé důležitosti. Někdy jde o komorní oslavy v rodinném kruhu. Jindy je potřeba obléknout si slavnostní oblečení a vyrazit do společnosti.

Skoro žádná žena si ale neumí pořádně učesat své vlasy. Mnohé se spoléhají na um kadeřnice, jiné se pokouší o úpravu i přes své menší schopnosti svépomocí. V ani jednom případě to nemusí dopadnout zrovna dvakrát valně. (Třeba kvůli tomu, že se vám česání znova nepovede nebo kvůli tomu, že kadeřnice zamrzla se stylem svých účesů v roce 2000.)

S trochou cviku ale zvládne jednoduchý společenský účes téměř každá žena.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Kdy je vhodný společenský účes?

Společenské účesy se dají nosit při mnoha příležitostech. Stačí si jen vybrat.

Speciální účes lze nosit:

  • Do práce
  • Na svatby
  • Do divadla
  • Na narozeniny
  • Na rande
  • Na pracovní pohovory (i když, tady to chce spíš něco méně nápadného)
  • Na plesy

Některé ženy se s upravenými vlasy cítit dobře i o všedních dnech. Pokud se například naučíte francouzský cop, nebo baletní drdol, lze ho nosit prakticky kamkoliv. I do tělocvičny.

společenský účes

5 nejlepších společenských účesů

Pro krátké vlasy

Řecká bohyněúčes řecká bohyně

Tento účes je tak jednoduchý, že ho zvládne i naprostá začátečnice. Navíc je hotový za několik minut, takže ho stihnete i před cestou na jednání nebo před přesunem do práce. Jediné, co budete potřebovat je hřeben, lak na vlasy, několik pinetek a elastická čelenka do vlasů.

Čelenku si nasaďte na hlavu jako klobouk, takže bude na první pohled vidět. Vlasy, které máte dole začněte obtáčet a zachytávat kolem elastické gumy. V případě potřeby je zajistěte pinetkami a nakonec je zafixujte lakem.

 

 

Zatočený copzatočený cop účes

Tohle určitě znáte. Vlasy si vzadu sepnete do gumičky. Takto vzniklý cop otočíte buď dovnitř nebo ven a protáhnete ho vlasy nad gumičkou. Díky tomu vám vznikne jednoduchý, ale velmi elegantní uzel. Pokud chcete, kratší vlasy podél obličeje můžete celkem snadno navlnit.

Pro dlouhé vlasy

účes na princeznuNa princeznu

Pokud máte delší a zdravé vlasy, můžete si je nechat rozpuštěné. Z přední části hlavy si ale sčesejte vlasy dozadu a udělejte si výše posazený culík. Ten pak ozdobte hezky uvázanou mašlí. Tento účes mnohem lépe vynikne, když si stihnete rozpuštěnou část vlasů navlnit.

 

 

účesek s culíkem příčesekVysoký culík s příčeskem

Co si budeme povídat. Málokterá žena dostala do vínku opravdu dlouhé a husté vlasy. Při speciálních příležitostech je tedy přípustné použít příčesky. Neberte si ale na pomoc jakýkoliv příčesek, který vám padne do ruky. Svou barvou by měl odpovídat barvě vašich vlasů. Také by mělo jít o přirozeně vypadající umělé prameny. Postup je opět velice jednoduchý. Udělejte si hodně vysoko posazený culík a nechte z něj vyčnívat jeden pramen. Na culík si nasaďte příčesek a okolo gumičky omotejte uvolněný pramen, který skryje gumičku i přechod. Poletující vlásky uhladíte hřebenem, který přestříkáte trochou laku na vlasy. Také můžete umělé prameny trochu navlnit, díky čemuž budou vypadat o něco přirozeněji.

 

čelenka účesyV hlavní roli čelenka

Pokud máte opravdu málo času, vsaďte na elegantní doplňky, které vám dost usnadní život. Velmi šik jsou objemné čelenky zdobené látkou, které mohou mít uprostřed uzel, nebo překřížení. V takovém případě stačí, aby byly vlasy zastřižené, dobře obarvené a učesané a můžete hned odejít.

 

Aby byly vaše vlasy zdravé a krásné, kromě správné péče jim dodávejte dostatek živin. Optimální kombinaci pro jejich krásu nabízejí doplňky stravy s obsahem vitamínů a bylinek.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *