Tipy na 4 krásné účesy s copánky

V amerických filmech často vídáme postavy, které si nechávají uplést afro copánky. Které jsou pro ně prakticky jedinou cestou, která jim umožňuje získat kontrolu nad nepoddajnými vlasy. U nás má podobnou genetickou výbavu jen málokdo. To ale neznamená, že nemůžete nošení rasta copánků, nebo dalších jejich typů, vyzkoušet.

účesy s copánky

Copy nosí čas od času každá žena. Někdy je dokonce na sobě preferují i muži. Zvlášť ti, kteří se hlásí k některé ze subkultur. Nebo mají prostě jen odlišný pohled na to, co jim sluší. A není na tom nic špatného. Různé druhy copů toho o nás dovedou hodně napovědět. 

Také nám napomáhají vlasy trochu upravit. Což se hodí. Třeba ve dnech, kdy došlo k jejich přeležení. Takže nepřirozeně trčí na stranu a nejde s nimi hnout. Copy nám také pomáhají bojovat proti horku, během kterého nám nevětrá oblast za krkem. Ta se pak potí a lepí se na ni prameny. A to může být v tropických teplotách dost nepříjemné.

Jelikož jsme si dobře vědomi toho, že každému vyhovuje něco jiného, nabízíme vám pár tipů na pletení copů.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Jak si uplést copánky?

V ideálním případě si nezkoušejte uplést copy ve chvíli, kdy nutně potřebujete někam odejít. A nikdy dříve jste se o výrobu copánků nepokoušely. To je velmi třaskavá kombinace. Protože někomu, kdo neovládá techniku, může jejich pletení dost trvat. Výsledek pak taky obvykle za moc nestojí. Takže, je mnohem lepší si postup pořádně nacvičit. Také mějte po ruce pinetky, gumičky a hřeben. Vlasy by měly být čerstvě umyté. 

Správná péče o copánky

Hodně záleží, jestli copánky budete mít na hlavě permanentně, nebo si je večer sundáte. Permanentní druhy copánků, mezi které řadíme afro, nebo rasta, mohou vyžadovat méně časté umývání. Jinak hrozí, že se vám rozpletou. Také musíte dbát na to, aby nedocházelo k jejich mechanickému poškození, které by mohlo negativně ovlivnit jejich životnost. Také se nedoporučuje nosit permanentní copánky několik měsíců. Pro vlasy to totiž představuje zátěž.

TOP 4 účesy s copánky

Rasta copánky rasta copánky

Rasta copánky se dělají tak, že se na vaše přírodní vlasy naplete další materiál. Typicky jde například o vlnu, chemlon nebo kanekalon. Kromě toho, že můžete vlasům dodat zajímavé barvy (modrá, červená, zelená, růžová…) je tím i dost prodloužíte na délce. 

Jelikož je technika naplétání rasta copánků poměrně dost náročná, je velmi pravděpodobné, že si je nezvládnete udělat samy. Existuje ale mnoho kadeřnic, které se na zaplétání rasta copánků přímo specializují. Proto zkuste některou z nich oslovit. Rasta copánky pak můžete nosit ve spletených základních copech, rozpuštěné nebo v drdolech.

 

Afro copánkyafro copánky

Afro copánky se od rasta copánků odlišují tím, že se na ně nemusí nic naplétat. Také často vedou až k pokožce hlavy, kterou svým precizním spletením odhalují. Jelikož hodně těsně přiléhají a je potřeba je zaplést po celé ploše hlavy, opět potřebujete pomoc někoho, kdo se na ně specializuje. Navíc z nich nejde dělat žádné komplikované účesy. I tak ale vypadají na některých typech lidí atraktivně.

 

holandské copánky Holandské copánky

Holandské copánky jsou jiný název pro boxerské copánky. Pokud chcete, můžete si je uplést na setkání s přáteli, nebo na sportovní trénink. A poté je můžete zase v klidu rozpustit. Vlasy rozčešte a rozdělte je do pěšinky uprostřed. Copánky se začínají plést u pěšinky. První část je rozdělená na tři prameny. Do nich nezapomínejte přibírat prameny vlasů ze stran. Myslete ale na to, že se vlasy přidávají dolů. (Tedy, každý nový pramen.) Každý spoj musí být pevně utažený. Copánek na konci hlavy můžete doplést do délky, nebo ho můžete rovnou zakončit gumičkou.

 

Rybí coprybí cop

Rybí cop vypadá velmi složitě. Ale ve skutečnosti je velmi jednoduchý a zvládne ho každý. V závislosti na tom, kam chcete rybí cop umístit (na bok, na obě strany, dozadu…) si rozdělte vlasy. Kdybychom měli mluvit o vlasech na boku, tak je rozdělíte na půlku. Z jedné vnější strany jedné poloviny přetáhněte pramínek vlasů na druhou stranu. Posléze z vnější strany druhé poloviny přetáhněte pramínek vlasů na druhou stranu.

Takto pokračujte do doby, dokud nebudete mít opletené a přetažené obě poloviny vlasů. Že jste hotové poznáte podle toho, že můžete cop zakončit gumičkou.

Aby rybí cop vypadal trochu lépe, můžete ho dvěma prsty trochu roztáhnout do stran. Což by mu mělo přidat na objemu. 

Abyste měly dost vlasů na pletení copánků, zaměřte se na správnou péči o vlasy. A nezapomínejte na kvalitní výživu. Jejím zpestřením mohou být doplňky stravy na vlasy, které obsahují i bylinky.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *