Biotin: Jednička v péči o vlasy

Asi neexistuje žena, která by alespoň jednou neslyšela o blahodárných účincích biotinu na vlasy. Opravdu se ale jedná o takový zázrak, který je potřeba nutně vyzkoušet? Odpovědi na své otázky dostanete v dnešním tematickém článku.

Biotin: Jednička v péči o vlasy

 

Kdo vede boj s nekvalitními a padajícími vlasy, špatnou pletí a lámavými nehty, ten už minimálně jednou narazil na adoraci biotinu. Málokdo se ale pídí po tom, co tato látka vlastně je a jakým způsobem přesně působí. Kvůli těmto chybějícím informacím pak mnoho lidí žehrá na to, že nesplnil co sliboval. Přitom by jen stačilo být v jeho užívání důsledný. 

Co vše byste měli o biotinu vědět, pokud chcete, aby pro vás pracoval?

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je biotin? řídnutí vlasů

Biotin má mnoho jmen. Kromě již zmíněného názvu se pro něj běžně používá i označení koenzym R, nebo vitamín H. S posledním známým názvem se ale moc často nesetkáváme. Jedná se o úplně první pojmenování této látky (která obsahuje i močovinu), které vychází z německého slova Haut (v překladu kůže). 

V případě, že bude vaše tělo trpět nedostatkem biotinu, okamžitě se to projeví na zhoršené kvalitě kůže, vlasů i nehtů. Jeho deficit může způsobovat i řídnutí vlasů a vznik vyrážek. (Nutno dodat, že nedostatek vitamínu H je v naší populaci spíše vzácností.) V přírodní formě si ho můžete dopřát ve vaječných žloutcích, vnitřnostech, ořechových máslech nebo v banánech.

Biotin pro objem a hustotu vlasů

Výhoda biotinu může znamenat i jeho nevýhodu. Stačí si položit otázku, zda má pro člověka smysl brát výživové doplňky s biotinem i v případě, že je jeho nedostatek v populaci tak výjimečný.

Podle vědeckého výzkumu, který byl provedený na ženách se zdá, že by jeho doplňování “nad limit” mohlo mít opravdu pozitivní vliv. Předmětem studie byly dámy, které trpěly nadměrným vypadáváním vlasů a u kterých se (po 90 a 180 dnech) po podávání biotinu opravdu projevilo zlepšení. Kromě toho, že se zamezilo vypadávání vlasů bylo prokazatelně vidět, že ženám začaly na řídnoucích místech vlasy opět dorůstat. (V současné době by ale bylo potřeba provést víc podobných studií, jelikož názory odborné veřejnosti na účinky biotinu na vlasy se různí.)

řídnutí vlasů

Z toho nicméně vyplývá, že pokud se rozhodnete brát výživové doplňky s biotinem, musíte být trpěliví a brát ho alespoň po dobu 90-180 dní

Nikdy to ale s jeho užíváním nepřehánějte a vždy se držte doporučeného dávkování, které je uvedeno výrobcem. Někteří lidé mohou být na jeho zvýšený příjem citliví (mohou mít průjem, nebo pociťovat nevolnost). V opravdu vzácných případech se jde biotinem i předávkovat.

Závěr

Přípravky na vlasy (k vnitřnímu užívání) s biotinem jsou u nás velmi dobře dostupné. Mezi ty nejznámější patří třeba Biosil, Jamieson Biotin, VLASIMO, GS Eladen Premium, Walmark Biotin nebo DonnaHair. Abyste ale mohli těžit i z dalších účinků těchto přípravků na vlasy, vždy si vybírejte takové, které obsahují i další prospěšné látky. Mezi ně patří vitamín A, vitamín C, zinek, měď, MSM nebo vitamíny skupiny B

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *