Biotin na vlasy a pleť: Jaké má účinky?

Biotin je látka, která je hodně oblíbená speciálně u žen, které chtějí podpořit krásu svých vlasů a pokožky. Jsou to ale všechny účinky, které může na naše tělo mít? A s čím se ho doporučuje kombinovat, aby byl jeho vliv co nejlepší?

Biotin na vlasy a pleť: Jaké má účinky?

Ženy jsou zvyklé o sebe pečovat, takže věnují dost času výběru správné kosmetiky a dalších přípravků, které podpoří jejich krásu a sebevědomí. Zapomínat by se však nemělo ani na dostatečnou vnitřní výživu, která představuje jeden ze základních kamenů úspěchu.

V ideálním případě by měla obsahovat dostatečné množství vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších látek, které dovedou podpořit hydrataci tkání, jejich pružnost a mladistvost. Právě proto je tak důležité užívat biotin i vnitřně.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je to biotin?

Biotin má mnoho jmen. Znát ho můžeme například po označením vitamín B7, vitamín H nebo faktor R. (Popsalo ho nezávisle na sobě několik vědců, takže proto se mu říká tolika jmény. Teprve posléze se přišlo na to, že jde o stejnou složku.) Biotin je důležitý pro metabolismus aminokyselin a mastných kyselin.

Deficit tohoto vitamínu je velkou vzácností. I tak ale může mít jeho užívání ve formě doplňku stravy svou důležitost.

Jak působí na vlasy a pokožku?

Biotin je důležitý pro tvorbu keratinu, který je jednou ze součástí vlasových vláken. Ten se pak dále nachází i v nehtech a v kůži.

V případě, že máte biotinu málo, může se to odrazit na:

Pokud tedy máte potíže s vypadáváním vlasů a rádi byste podpořili i normální vzhled nehtů a pokožky, doplňování biotinu by pro vás mohlo mít smysl. Myslete ale na to, že nejlepších výsledků docílíte tehdy, když bude ve složení kombinován ještě s dalšími látkami.

biotin na vlasy

Biotin v potravinách

Biotin se nachází především v potravinách živočišného původu. Právě proto byste měly dávat pozor na to, aby byl váš každodenní jídelníček co možná nejpestřejší.

Biotin lze doplnit konzumací:

  • Kvasnic
  • Jater
  • Hovězího masa
  • Ledvin
  • Vaječného žloutku

V případě, že z nějakého důvodu tyto potraviny konzumovat nechcete (což může být případ veganů a vegetariánů), můžete sáhnout po obilovinách, luštěninách, houbách, ořechách a sóje.

Užívání a doplňky stravy s biotinem

Výhodou biotinu je jeho poměrně dobrá dostupnost v potravinách. Jak už ale bylo řečeno, pokud vás trápí stav vaší pokožky a vlasů, ničemu neuškodí, když vyzkoušíte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy s obsahem biotinu a dalších pečujících látek, které mohou podpořit růst vlasů, pěstěný vzhled pokožky a odolnost nehtů.

Speciálně se pak ve složení takového doplňku stravy dívejte ještě na obsah:

A mnoha dalších látek, ke kterým se uchylují ženy napříč zeměkoulí. Co se týče péče o vlasy, také nezapomínejte na to, že hodně záleží i na kosmetice, kterou používáte pro svou každodenní péči.

Vzhledem k tomu, že mokré vlasy jsou extra náchylné k poškození, zvolte si kvalitní přírodní šampon (kofein, šťáva z aloe vera, výtažek z kopřivy, lopuchu, konopí…) s kondicionérem (panthenol, kofein, kurkuma), které vlasy šetrně umyjí a vyživí. 

Když se navíc zřeknete nadměrné tepelné úpravy, začnete pravidelně stříhat poničené konečky vlasů a prodloužíte interval mytí, na kvalitě vašich vlasů by se to mělo brzy odrazit.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *