Mikádo: Praktický účes nejen na léto – TOP 5

Mikádo je účes, který máme nejčastěji spojený s Francouzskami, kterého dovedou nosit snad na tisíc různých způsobů. Dost možná s myšlenkou, že si ho pořídíte, koketujete delší dobu i vy, ale máte strach, jestli vám bude slušet. A právě vám je určen náš dnešní článek.

mikádo

Mikádo bylo velmi populární ve 20. letech minulého století, kdy se nosily vlasy téměř na kluka. Tato móda se sice dlouho neudržela, protože ve 30. letech opět převážilo nošení delších a navlněných vlasů, ze kterých se daly udělat elegantní účesy. I tak se však k mikádu neustále obrací naše pozornost.

Tím spíš, že si mikádo oblíbily některé světové osobnosti. Jmenovat můžeme například britskou novinářku Annu Wintour, podle které vznikl příběh Ďábel nosí Pradu. Je tedy pochopitelné, že se chceme takovému idolu mnoha žen nějak přiblížit.

Jaké druhy mikáda existují? A jak zajistit, aby vypadalo skutečně bezchybně?

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Mikádo – TOP 5 účesů

mikádo účesy

Krátké mikádo

Kdo si libuje ve vintage a retru, a komu to zároveň dovoluje odvaha, tvar obličeje a životní styl, ten se může rozhodnout pro krátké mikádo, které se nosilo ve 20. letech minulého století. Celkem často se vlasy stříhaly někde u uší a na šíji byly střižené ještě více na krátko.

Tento účes je velmi praktický, protože vyžaduje minimum péče a minimalizuje riziko toho, že vám bude v létě horko za krkem. Také vám vlasy nebudou nikde poletovat, takže můžete bez problému i sportovat. Na druhou stranu, tento krátký účes není vhodný pro všechny ženy. Mnohé vám navíc ulehčí rovné vlasy, které se vám budou snáz udržovat.

Delší mikádo

Protipólem, který je přijatelný pro širší skupinu žen, je delší mikádo, které je vhodné i pro ty, které mají vlasy od přírody vlnité. Vzhledem k tomu, že vlasy mohou být u tohoto typu mikáda téměř polodlouhé, takový účes vám dodá sebejistotu a budete si v něm připadat velmi žensky. Také z vlasů snadno vytvoříte i slavnostní účes.

Sestříhané mikádo

V některých případech lze zvolit mikádo, které je postupně sestříhané k obličeji. To umožňuje, aby vlasy získaly trochu větší objem a ženy s takovým účesem vypadají velmi sofistikovaně. Nebudeme vám ale nic nalhávat. Tento typ mikáda obvykle vyžaduje zvýšenou péči, protože je často nutné ho každý den vyfoukat do požadovaného tvaru. Bez toho bude účes působit neupraveně a fádně. Pokud tedy nemáte dost času na každodenní styling, případně si s ním moc nevěříte, raději nošení tohoto typu mikáda přenechejte jiným.

Mikádo s ofinou

Mikádo s ofinou je velmi oblíbené, protože ženám, které ho nosí, propůjčuje auru tajemna. Jeho velkou výhodou je navíc to, že ofinu mohou nosit jak ženy s delším a navlněný mikádem, tak dámy s hodně krátkými vlasy. Jediné, co může být problém, je tvar linie vlasů nad obličejem, která může nošení ofiny komplikovat. (Vlasy se mohou například uprostřed samovolně dělit na pěšinku.)

Asymetrické mikádo

Nejspíš si to pamatuje každý, komu je víc než 25. V jednu dobu byl hodně populární účes podle Victorie Beckham, která nosila asymetricky střižené mikádo, které se snažily napodobit ženy z celého světa. Takový účes bude vyhovovat hlavně ženám, které mají odvahu být jiné. V neposlední řadě pomáhá i každodenní žehlení a foukání vlasů do požadovaného tvaru. 

Případně můžete přistoupit k tomu, že místo dvou delších cípů po stranách obličeje můžete mít jednu stranu delší než tu druhou. I to může udělat velmi zajímavý efekt, zvlášť, když se rozhodnete použít i nějakou zajímavou barvu, která tento rozdíl zvýrazní. (Například fialovou, růžovou, modrou…)

nejlepší mikádo účes

Jak se starat o své vlasy?

Když už nyní vidíte, jaké všechny druhy mikád vlastně existují, není na škodu zjistit, co vše vlasy potřebují k tomu, aby vypadaly za všech okolností zdravě a pěstěně. V první řadě vám doporučíme dlouhodobé užívání kvalitních doplňků stravy na podporu růstu a kvality vlasů, které obsahují vitamíny, bylinky a další klíčové živiny.

Také ale nezapomínejte na kvalitní vlasovou kosmetiku, jejímž základem je dobře vybraný přírodní kondicionér a šampon. V jejich složení hledejte především kofein, který podporuje růst a hustotu vlasů. Šampon dále může obsahovat šťávu z aloe vera, extrakt z konopí, máty a levandule a kondicionér vám může zase nabídnout kurkumu a panthenol.

Že jste si vybraly dobře poznáte podle toho, že šampon ani kondicionér neobsahuje sulfáty, parabeny ani další nežádoucí látky, které mohou při dlouhodobém používání zhoršit vzhled vašich kadeří.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *