Přípravky na vlasy: Co jsou zač a jak vybrat ten správný?

Přípravky na objem vlasů určitě znáte. Bývají jimi šampony a kondicionéry, které si běžně kupujete v obchodě. Pokud máte hodně bujnou kštici, už jste také nejspíš slyšeli o uhlazovacích přípravcích na kudrnaté vlasy. Existuje ale něco na obnovu růstu vlasů? Případně, můžete sáhnout po speciálních přípravcích na vlasy pro muže? Přípravky na vlasy a vše o nich.

přípravky na vlasy

Když si prohlédnete nabídku kamenné, nebo internetové drogerie, okamžitě si všimnete široké palety produktů, které jsou určené na vlasy. Nejde jen o stimulující šampony, nebo o šampony, které mají zabránit vypadávání vlasů. Ale také o různé olejíčky, séra, masky a bezoplachové péče a vody. Není proto divu, že se v této změti výrobků často ztrácíme. Nebo tápeme, zda jsou pro nás vůbec vhodné. 

Dnes se nebudeme zaměřovat jen na přípravky na mastné vlasy. Ale i na další typy produktů, které se vám mohou dostat v budoucnosti z nějakého důvodu do ruky.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co jsou to přípravky na vlasy?

Přípravky na vlasy jsou ve své podstatě všechny výrobky, které používáme jak při umývání vlasů, tak během stylingu. Jelikož jde ale o poměrně široký pojem, vlasové přípravky rozdělujeme na pečující (šampon, maska, kondicionér, vlasová voda…) a na stylingové (lak na vlasy, gel, ochranný sprej proti působení tepla…). 

Drtivá většina přípravků na vlasy je součástí nějaké řady. Například pro barvené, suché nebo vypadávající vlasy. V ideálním případě byste měli mít pouze přípravky z jedné řady. (To se týče hlavně šamponu, kondicionéru a masky.) Abyste ji mohli správně zvolit, potřebujete znát svůj problém (například krepatění), či typ vlasů.

přípravky na růst vlasů

Přípravky na růst vlasů

Pokud chcete docílit toho, že budete mít vlasy až po pás, můžete sáhnout po vlasových přípravcích na podporu růstu vlasů. Je však potřeba znát několik ALE. 

V první řadě, to, že je na obalu uvedeno, že šampon stimuluje růst vlasů neznamená, že na vás bude fungovat. (Každé tělo totiž reaguje na něco trochu jiného.) Také to neznamená, že stačí, když si vlasy umyjete dvakrát týdně šamponem a dál už nebudete muset dělat vůbec nic. (Pravda je spíš taková, že kromě vnější péče vlasy potřebují i správnou vnitřní výživu a šetrné zacházení.) V neposlední řadě, vlasy při růstu procházejí několika fázemi. První je růstová, během druhé fáze má vlas svoji nejdelší délku a během třetí vypadne. (A bývá nahrazený novým.) V překladu to znamená, že také hodně záleží, do jaké fáze vlasového cyklu se se svou péčí trefíte

Přípravky proti padání vlasů

Z výše uvedeného odstavce jasně plyne, že vlas někdy vypadnout jednoduše musí. Jde totiž o poslední fázi životního cyklu vlasu, která může trvat 2-3 měsíce. Samozřejmě ale existuje i vypadávání vlasů, které je ovlivněno nemocí, nebo nevhodným jídelníčkem. Z toho důvodu je nutné podstoupit lékařské vyšetření a udělat inspekci toho, co jíte. Teprve pak lze uvažovat o nákupu speciálního šamponu, jehož cílem je motivovat vlasy k tomu, aby vypadávaly v menším množství.

Přípravky na obnovu původní barvy vlasů

Zní to skoro magicky, ale ve své podstatě je to spíš marketingový trik. Pokud vlas ztratí svůj pigment a začne šedivět, neexistuje nic, co by mu mohlo vrátit jeho původní barvu. Na trhu jsou ale speciální šampony s pigmenty, které dovedou při umývání vaše vlasy vytónovat do přirozeného odstínu.

přípravky proti padání vlasů

Jak vybrat správný přípravek na vlasy?

V ideálním případě se řiďte tím, jaký máte typ vlasů. Pokud máte jemné vlasy, které se navíc ještě mastí, řešením pro vás budou šampony pro objem, nebo šampony pro mastné vlasy. Stejně postupujte i při výběru šamponů pro barvené, nebo pro kudrnaté vlasy. Pokud si nevíte rady s tím, jestli vaše vlasy potřebují spíš hydrataci, nebo proteiny, zkuste požádat o radu svého kadeřníka, který má své metody, které mu pomáhají správně určit typ vašich vlasů.

Tyto látky v nich nesmí chybět

Samozřejmě, na obalech kosmetických přípravků se často dočítáme o naprosto neuvěřitelném množství účinků. Obecně ale platí, že méně je více. Raději si vyberte kvalitní a klidně i dražší šampon, který dělá pořádně jednu, nebo dvě věci. Než abyste sahali po takových, které slibují něco, co nedokáží splnit. 

Šampony, které stimulují růst vlasů, často obsahují kofein, který má působit na prokrvení pokožky. Ve vlasových přípravcích, které jsou určené proti vypadávání vlasů, zase často bývá chinin. U šamponů, které jsou vhodné pro tónování vlasů, zase hledejte pigmenty

V žádném případě ale nezapomínejte na správnou výživu. Ideálně byste měli mít každý den stabilní přísun vitamínů, minerálů a dalších živin. S tím by vám mohly pomoci doplňky stravy na vlasy, které obsahují i extrakty z bylinek.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *