Jak zvýšit hustotu vlasů? Víme, co opravdu pomůže

Mnoho žen by si přálo mít krásně husté vlasy, ale z nějakého důvodu se jim tohoto cíle stále nedaří dosáhnout. Jaké jsou příčiny toho, že jsou vaše vlasy méně objemné? Pokud chcete vědět víc, v dnešním článku se zaměříme na to, co pomáhá na zahuštění vlasů a na další věci, které byste měly v kontextu tohoto problému znát.

husté vlasy

Možná se díváte na sociální sítě celebrit a přemýšlíte o tom, jak je možné, že všechny mají dlouhé a husté vlasy, ze kterých se dají vytvořit hodně objemné účesy. Než začnete hledat chybu v sobě, uvědomte si, že mnoho z nich má umělé prameny, které vytváří onen ohromující efekt.

Jelikož ne všechny příčesky vypadají pěkně a přirozeně, je pochopitelné, že hledáte cesty, jak zahustit vlasy přírodním způsobem. Je to ale vůbec možné? A pokud ano, je možná podpora hustoty vlasů s pomocí konkrétních přípravků?

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Proč nemáte husté vlasy?

Hustota vlasů je jedním z parametrů, na základě kterých posuzujeme jejich vzhled a kvalitu. Samozřejmě platí, že čím jsou vlasy hustší, tím je to pro jejich majitelku lepší, málokdo má ale takové štěstí, aby to kategorie vlasatých lidí na první dobrou patřil. 

V průměru se na každé hlavě nachází kolem 80 000 až 120 000 vlasů, což je poměrně velké číslo. Jak ale budou vypadat závisí do velké míry i na tom, jak se o ně staráte. Pokud jsou oslabené, ani husté vlasy často nedovedou vykouzlit velký objem. V neposlední řadě, na objemnost vlasů může mít vliv i vaše vnitřní výživa.

Tipy, jak na zahuštění vlasů

V případě, že máte nízkou hustotu vlasů, měly byste se vyvarovat všeho, co způsobuje, že si vlasy sednou téměř k hlavě. Může jít například o některé oleje a o některé nevhodné kondicionéry. Místo toho se snažte sahat po přípravcích, které podporují objem. Pomoci vám může i správný účes. V případě, že si necháte své vlasy správně sestříhat, dokážete dosáhnout opticky plného účesu i s miminem práce.

V neposlední řadě se také snažte za všech okolností minimalizovat riziko vypadávání a poškozování vlasů, protože oba tyto faktory mívají na hustotu vlasů negativní vliv. Typicky jde například o stres, o zesvětlování vlasů, o nadměrný tepelný styling a podobně.

Přírodní kosmetika

Spolu s předchozími tipy velmi úzce souvisí používání kvalitní přírodní kosmetiky, která neobsahuje sulfáty, silikony ani další látky, které mohou mít na kvalitu vlasů negativní vliv.

Kromě přírodních šamponů také nezapomínejte na přírodní kondicionéry. Zatímco šampon vlasy šetrně umyje a podpoří je v jejich normálním růstu, kondicionér dokáže vlasy uhladit, podpořit jejich rozčesávání a chránit je před poškozením.

Ve složení těchto kosmetických přípravků hledejte hlavně:

  • Kurkumu
  • Kofein
  • Panthenol
  • Aloe vera
  • Kopřivu dvoudomou
  • Konopí

A další látky, které chrání vlasy před vysušením a před nežádoucím poškozením. Kofein zase podporuje prokrvení vlasové pokožky, což by mělo vlasy stimulovat k rychlejšímu růstu. Bylinky naopak mohou zklidnit pokožku hlavy, takže se můžete snadno zbavit podráždění a lupů.

Aby bylo umývání vlasů opravdu efektivní, nechte šampon i kondicionér několik minut působit. Voda při umývání vlasů by také neměla být příliš horká, protože může vlasy nadměrně vysušovat a poškozovat. Moudré není ani česání a fénování vlasů ve chvíli, kdy jsou ještě hodně mokré, protože tím opět přispějete k jejich většímu poškození.

jak na zahuštění vlasů

Správná výživa

Kromě toho, že byste si měly hlídat svůj každodenní jídelníček, nezapomínejte ani na dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy, které obsahují látky na podporu růstu vlasů, na udržení normálního stavu pokožky a nehtů.

V těch dobrých obvykle narazíte na:

A na další látky, které se v rámci svých benefitů doplňují navzájem.

Když tedy budete na své vlasy působit jak dostatečnou výživou, kterou zajistí přírodní doplňky stravy, tak správně zvolenou kosmetikou, brzy byste měly zaznamenat první úspěchy.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *