Kyselina hyaluronová: Zázrak pro vaše vlasy a pleť

Kyselina hyaluronová je látka, kterou zná velké množství žen. Především pak kvůli tomu, že se přidává do nejrůznějších kosmetických přípravků pro udržení mladistvého vzhledu pokožky. Víte ale, co přesně dělá? A může být prospěšná i pro vlasy? Pokud chcete vědět víc, v tom případě pokračujte ve čtení.

Kyselina hyaluronová: Zázrak pro vaše vlasy a pleť

Když je v nějakém kosmetickém výrobku kyselina hyaluronová, máme tendenci mu přisuzovat vyšší kvalitu. Mnoho žen už se ale vůbec nezajímá o to, co tato zázračná látka vlastně umí, a zda jim nemůže nabídnout i něco dalšího než to, co už znají.

To je škoda, protože kvůli svému nezájmu se mnohdy okrádáme o další potenciální způsoby využití jinak celkem dobře známé látky. Dnes to tedy společně změníme.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je to kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující glykosaminoglykan. Zajímavostí je, že kyselina hyaluronová může (jako kyselina) existovat jen ve velmi silně kyselém prostředí. Jelikož si lidské tělo bedlivě střeží rovnováhu tělesného pH, v tomto případě se kyselina hyaluronová nejčastěji vyskytuje ve formě soli.

Kyselina hyaluronová se v organismu nachází v mezibuněčné hmotě, v pojivových tkáních, nervových tkáních, kůži a na mnoha dalších místech. Mezi její velké výhody patří to, že tkáním, ve kterých se nachází, dodává elasticitu.

Jaké jsou její účinky?

Kyselina hyaluronová je opravdu velmi důležitá. Například pomáhá vytvářet sítě, do kterých se ukládá kolagen. Také se podílí na normální funkci buněčných receptorů a podobně.

Na pleť

Nyní se zaměříme na to, co bychom měly o kyselině hyaluronové/hyaluronanu vědět v souvislosti s naší krásou. V první řadě se budeme bavit o tom, co vše může nabídnout naší pokožce.

Tato látka nám může nabídnout:

  • Ochranu proti předčasným stárnutím
  • Hydrataci
  • Podporu normálního hojení jizev
  • Redukci vrásek
  • Podporu elasticity kůže
  • Redukci zarudnutí kůže
  • Zlepšení příznaků ekzému

Je ale důležité, abyste tuto látku používaly pravidelně a správným způsobem. Také byste měly dbát na ochranu před sluncem, které má negativní vliv na kolagen v pokožce, na normální pitný režim a podobně.

kyselina hyaluronova na pleť a vlasy

Na vlasy

Kyselina hyaluronová může vlasům dodat větší množství hydratace. Také by měly mít větší elasticitu, takže by měly být jemnější, pevnější, pružnější a zdravější.

Dále podporuje:

  • Revitalizaci vlasů
  • Schopnost vlasů neztrácet vlhkost
  • Lepší texturu a vzhled vlasů

Také může podporovat normální stav pokožky hlavy.

Jak ji správně přijímat?

I když se kyselina hyaluronová nachází ve velkém množství kosmetických přípravků, neměly byste zapomenout na její vnitřní užití. 

V tomto ohledu pro vás bude nejlepší dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu normálního stavu vlasů a kůže.

Ve složení dále hledejte například:

A mnoho dalších.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *