Účinky kopřivy dvoudomé: Víte, jak působí na vlasy?

Kopřiva dvoudomá je rostlina, které se většina z nás raději vyhýbá. Především kvůli jejímu žahavému doteku, který mnozí z nás několikrát otestovali už během mládí. Věděly jste však, že naše maminky a babičky věděly, že kopřiva se používá na pleť a na vlasy? Pokud ne, níže vám o ní prozradíme více.

kopřiva dvoudomá

Kopřivu dnes vnímá mnoho lidí jako obyčejný plevel, který roste na suťoviscích, v lese a na některých loukách. Případně s ní dlouhodobě bojujete na své vlastní zahradě, kde se jí mimořádně daří. Než nad ní ale budete příště s pohrdáním zvedat nos, zadržte, a něco si o ní zjistěte. Je totiž docela dobře možné, že jste dosud neobjevily její blahodárné účinky.

Zajímá vás víc? V tom případě pokračujte ve čtení.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je to kopřiva dvoudomá?

Kopřiva dvoudomá je rostlina z rodu kopřiv. Ačkoliv jde o vysoce expandující rostlinu, mnohým z nás to nevadí, protože se v mnoha ohledech považuje za léčivku. Kromě jiného, kopřiva se používá i při výživě domácí drůbeže, typicky se podává kachňatům a housatům. Kopřivu nemůžete ve volné přírodě minout, protože může vyrůst až do výšky 150 cm. Kromě jiného, upozorní vás na ni i její žahavé chlupy, které obsahují histamin, acetylcholin a serotonin. (Dříve se myslelo, že pálení způsobuje kyselina mravenčí, ale není tomu tak.) Obsahuje ale i mnoho dalších látek, kvůli kterým si zaslouží naši plnou pozornost. (Vitamín C, hořčík, flavonoidy…)

Nejlepší účinky kopřivy dvoudomé

Kopřiva dvoudomá toho hodně dovede. Ne nadarmo po ní předchozí generace celkem často sahaly.

Kopřiva vám může nabídnout například:

  • Redukci zánětů
  • Redukci senné rýmy
  • Snížení krevního tlaku
  • Snížení krevního cukru

Dále se používá jako přírodní diuretikum na podporu močení, používá se na zastavení krvácení, na podporu normálního stavu mužské prostaty atd.

kopřiva vlasy

Kopřiva na vlasy

Kopřiva dvoudomá se používá hlavně kvůli redukci vypadávání vlasů, které trápí velké množství žen. V tomto ohledu nám přicházejí vhod její protizánětlivé účinky, protože dokáže redukovat zánět i na pokožce hlavy. Také dovede zmírňovat působení volných radikálů.

Protizánětlivé účinky dozajista ocení i ženy, které bojují s akné, protože pokud se zanítí, může to taktéž představovat vážný estetický, ale i zdravotní problém.

Jak ji správně přijímat a užívat?

Pro vlasy a pleť je důležitá vaše vnitřní výživa, takže vám doporučíme dlouhodobé užívání doplňků stravy na vlasy s kopřivou dvoudomou, které ji kombinují i s dalšími prospěšnými látkami. Ve složení hledejte i přesličku rolní, pivovarské kvasnice, vitamín B5, vitamín B7, vitamín B9 a další.

Péči o vlasy zlepšíte i tím, že budete používat přírodní šampony a kondicionéry, které mají kopřivu ve svém složení.

V případě, že byste chtěly kopřivu používat ještě dalšími způsoby, vyzkoušejte pleťovou vodu s kopřivou, kterou můžete používat při odlíčení pokožky. V neposlední řadě také můžete zkusit používat kopřivu i v kuchyni.

Dobré renomé má:

  • Kopřivový čaj
  • Kopřivová polévka
  • Velikonoční nádivka (do které se kopřiva tradičně přidává)

Myslete ale na to, že z účinků kopřivy můžete těžit jen v případě, že se ji rozhodnete používat každý den. Proto je její přítomnost ve vaší každodenní výživě naprosto stěžejní. Ostatní metody můžete vyzkoušet jen pro zajímavost, nebo jako občasný doplněk.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *