Lámavé vlasy: Jak je dostat zpět do formy?

Slabé a lámavé vlasy jsou problémem mnoha žen, které touží po krásné a bohaté kštici. Ačkoliv na vině může být naše genetika, v mnoha případech si můžeme za stav vlasů velkou měrou samy. Co na suché vlasy nejlépe funguje? Na to se společně zaměříme níže.

lámavé vlasy

Vlasy jsou korunou krásy, proto se o ně musíme opravdu dobře starat. Ne vždy je to ale možné, protože ženy kolikrát vůbec netuší, co dělají špatně. Že to nahrává různým přešlapům a kosmetickým hříchům snad nemusíme zdůrazňovat.

Pro vlasy je hodně důležitá i správná vnitřní výživa, která zajistí, že se k vlasům dostane dostatečné množství všech důležitých živin, které mají vliv na jejich růst a vypadávání.

Jak to tedy dělat ode dneška správně?

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Jak poznat lámavé vlasy?

Lámavé vlasy poznáte celkem snadno. Stačí se jen podívat na to, v jakém stavu jsou vaše konečky. Září pevností a zdravím, nebo jsou na nich viditelné bílé tečky? Hodně napoví i rozdvojení konečků a jejich podezřelý sklon, který je způsobený jejich rozlomením.

Také si můžete všimnout, že vlasy v délkách nemají příliš velkou hustotu. (Ve srovnání s hustotou vlasů u hlavy.) To znamená, že poškození konečků postupuje až do délek, které jsou kvůli tomu řidší. (A vlasy kvůli tomu pak vypadají okousaně.)

Příčiny lámání vlasů

Mezi hlavní příčiny lámání vlasů patří jejich přehnané vysušení a poškození.

V tomto ohledu můžeme zařadit mezi viníky:

 • Suché klima
 • Nadměrné množství času na slunci a větru
 • Plavání ve slané a chlorované vodě
 • Příliš časté mytí vlasů
 • Používání nevhodných kosmetických výrobků
 • Odbarvování a barvení
 • Fénování a používání dalších nástrojů pro tepelnou úpravu vlasů
 • Nedostatečnou vnitřní výživu
 • Onemocnění štítné žlázy
 • Poruchu příjmu potravy

Jak můžete vidět, s většinou problémů zvládnete něco dělat, takže nemusíte házet flintu do žita.

co pomůže na lámavé vlasy příčiny

Co pomůže na lámavé vlasy?

Správná vnitřní výživa

O správnou vnitřní výživu se dovedou postarat kvalitní doplňky stravy na podporu růstu vlasů, které obsahují vitamíny, minerály, bylinky a další důležité látky, které podpoří jejich pěstěný a zdravý vzhled.

Ve složení hledejte pivovarské kvasnice, přesličku rolní, kopřivu dvoudomou, vitamíny skupiny B, vitamín C, železo, vitamín E, vitamín D, MSM, kolagen, zinek a spoustu dalších látek, které se podporují navzájem. Při jejich užívání je ale důležitá pravidelnost, takže se hodí mít na telefonu nastavenou připomínku, díky které ji dokážete dodržet.

Přírodní šampony

lámavé vlasy šampon výživa

I když je vnitřní výživa vlasů prakticky tím nejdůležitějším bodem, který vás po nějakém čase dovede k úspěchu, pravdou je, že by se neměla podceňovat ani správná (vnější) péče o vlasy. V tomto ohledu můžete doplňky stravy na vlasy podpořit používáním přírodních šamponů a kondicionérů na vlasy, které neobsahují sulfáty.

Naopak obsahují látky, které dovedou prokrvovat pokožku hlavy, dovedou vlasům dodat lesk a hebkost a také dovedou podpořit jejich správný růst.

Na etiketě hledejte především:

 • Aloe vera
 • Kofein
 • Kopřivu dvoudomou
 • Mátu

A další látky přírodního původu.

Když používání šamponu s kondicionérem a užívání doplňků stravy podpoříte ještě méně častým tepelným stylingem a mytím vlasů v teplé, ale nikoliv v horké vodě, brzy určitě zaznamenáte první pozitivní rozdíly.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *