Roztřepené a suché konečky vlasů: Jak na ně?

Roztřepené a suché konečky vlasů jsou poměrně častým problémem, se kterým bojuje velké procento žen. Jelikož často brání v tom, aby vlasy vyrostly do délky, dnes se podíváme na to, co vše můžete pro své vlasy a jejich růst v dohledné době udělat.

konečky vlasů

Dlouhé, zdravé a lesklé vlasy jsou snem mnoha žen, jenže vlivem špatné péče, vnitřní výživy a nepravidelného stříhání v salonu však mohou tím snem opravdu jen zůstat. Velkou roli v našem snažení hrají konečky vlasů, které mají tendenci se třepit, lámat a ničit.

Tento jev může mít několik dozvuků. Buď se vlasy neustále samovolně zkracují (protože jejich konec prostě upadne), v horším případě se může poškození přesouvat až do délek. Výsledkem jsou pak nezdravě vypadající vlasy, které mohou mít v délkách a u konečků mnohem menší hustotu. (Jednoduše se o nich říká, že jsou okousané.)

Dá se tomu nějak zabránit? A pokud ano, jak?

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Příčiny roztřepených konečků

Jednou z hlavních příčin roztřepených konečků je skutečnost, že ignorujeme nutnost návštěvy kadeřníka. Mnoho žen se mu vyhýbá, protože mají pocit, že pravidelné zastřihávání vlasů jim nepomůže s jejich růstem do délky. Opak je ale pravdou. Když se odstraní zničené konce a části délek, vlasy budou v mnohem lepší kondici a lze očekávat, že vám po nějakém čase vyrostou.

Mezi další hříchy patří:

  • Mytí vlasů každý den
  • Používání nevhodných šamponů na vlasy, které obsahují látky, které vlasy vysušují
  • Vynechávání kondicionérů a masek
  • Nadměrný tepelný styling
  • Zesvětlování vlasů
  • Nedostatečná vnitřní výživa

Jak vidíte, je toho docela hodně. S trochou snahy ale nejde o nic, co by nešlo překonat.

4 tipy, jak na roztřepené konečky vlasů

Stříhání

Ačkoliv se vám reklamy snaží namluvit, že s nějakým konkrétním přípravkem můžete odstranit poškození konečků, nevěřte tomu. Na světě neexistuje nic, co by dokázalo opravit již poničený konec vlasu. Maximálně může takový přípravek obsahovat látky, které roztřepený koneček přilepí k sobě, takže vypadá na první pohled v pořádku (ale není). Jedinou opravdu spolehlivou metodou, jak se zbavit poškozeného vlasu, je jeho ustřihnutí. Přes to nejede vlak. Proto se snažte navštěvovat kadeřníka co nejpravidelněji je to jen možné.

roztřepené a suché konečky vlasů

Olejové zábaly

Dalším dobrým tipem jsou olejové zábaly na vlasy, které jim dodají hydrataci, sílu a podpoří jejich lesk. Jelikož kudrnaté a vlnité vlasy často trpí nedostatkem hydratace, jsou vhodné i pro tento typ vlasů.

Vyzkoušet můžete třeba:

  • Kokosový olej
  • Arganový olej
  • Makadamiový olej

Olej vetřete do konečků a do středních délek vlasů a schovejte je alespoň na 30-60 minut pod koupací čepici. Vlasy následně důkladně umyjte šamponem a kondicionérem, jak jste zvyklé. Zábal si dělejte jednou týdně.

Pozor na tepelný styling

Vlasy vysušuje a poškozuje i nešetrný tepelný styling. Neznamená to, že se ho musíte vzdát úplně, je ale důležité, abyste dokázaly vlasy správně chránit. V první řadě si nevolte nejvyšší teplotu, kterou dané zařízení má. Tím akorát nahráváte většímu poškození a spálení. Také nezapomínejte na pravidelné používání ochranných sprejů proti působení tepla.

Výživa na vlasy

Nejdůležitějším bodem je vaše vnitřní výživa. Vlasy ke svému růstu a normálnímu vzhledu potřebují dostatečné množství vitamínů a dalších látek, které je chrání před předčasným poškozením. Z toho důvodu je vhodné dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu růstu a zdraví vlasů, které obsahují přesličku rolní, kopřivu dvoudomou, vitamíny skupiny B a další živiny.

Když tyto doplňky stravy podpoříte ještě používáním kvalitních šamponů a kondicionérů, které jsou na přírodní bázi, a dále ještě vyzkoušíte výše uvedené tipy, jak se správně starat o vlasy, brzy byste si měly všimnout prvních pozitivních změn.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *