Jak zvětšit objem vlasů? Známe 5 osvědčených tipů

Jemné vlasy bez objemu dovedou své majitelky pořádně potrápit. Nejen, že vypadají bez života, ale také kolem hlavy nevytvářejí onu pověstnou korunu krásy, na kterou si mnoho z nás tak potrpí. Pokud tento problém trápí i vás, dnes vám povíme, jak se na něj dá snadno vyzrát. Jak tedy na objem vlasů?

objem vlasů

To, jak husté a silné vlasy budeme mít, nám předurčuje genetika. Z toho plyne, že my s tímto nastavením mnoho neuděláme. Stejně jako jindy ale musíme hned na začátku upozornit na to, že pokud se o své slabé a jemné vlasy nebudete dobře starat, jejich stav se s velkou pravděpodobností ještě zhorší.

Z toho důvodu je nutné neztrácet naději. Je mnohem lepší naskočit do vlaku do stanice SPRÁVNÁ PÉČE a po nějaké době si užívat první plody svého snažení.

Jak to tedy udělat, aby vlasy působily objemněji a zdravěji?

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Triky jak na objem vlasů

Co si budeme povídat. Objemné vlasy budou šik prakticky vždycky, nehledě na koncovku letopočtu v kalendáři.

Pokud máte dostatek času a máte po ruce fén a větší kulatý kartáč, doporučíme vám vlasy po umytí (a mírném uschnutí) pořádně vyfoukat. Abyste docílily většího objemu vlasů u hlavy, je vhodné si vlasy natáčet na kartáč už u kořínků. Případně si vlasy při foukání učesejte k hlavě a foukejte je ze strany. Výsledkem by měl být viditelnější objem.

Ale co dál?

Sprej na objem vlasů

Pokud zavítáte do kadeřnického salonu, můžete si za větší peníz koupit speciální spreje na vytvoření objemu. Podobně mohou fungovat i speciální pěnová tužidla pro vytvoření objemu, která se dají sehnat i v běžných drogeriích.

Existuje ale ještě jeden trik. Jakmile si usušíte vlasy (ideálně způsobem, který jsme uvedli výše), vlasy u kořínků trochu nadzvedněte a zafixujte je klasickým lakem na vlasy.

jak zvětšit objem vlasů

Šampon na objem vlasů

Zapomínat byste neměly ani na primární péči o vlasy, do které patří šampon. Samozřejmě, na trhu existují šampony, které jsou speciálně určené na objem vlasů. Na druhou stranu, dobrou práci často odvedou i hydratační šampony a šampony s proteiny.

Právě tyto dvě složky mají na kvalitu vašich vlasů velký vliv. Pokud ve vlasech chybí, mohou být slabé, lámavé a bez síly, která je důležitá pro větší objem.

Pudr na objem vlasů

Nemusíte se hned zajímat o korekční pudry do vlasů (které většinou slouží k maskování odrostů). Mezi pudrové produkty se totiž řadí i suché šampony, které si stříkáte do vlasů kvůli pohlcení nadbytečné mastnoty.

Když to nebudete přehánět, stačí, když si opět nadzvednete kořínky vlasů a trochu je přestříkáte suchým šamponem.

Žehlička na objem vlasů

Tohle vypadá na první dobrou jako protimluv, protože žehlička má tendenci vlasy uhlazovat. Ale nemusí to tak být vždycky.

Aby to fungovalo, neměly byste používat klasickou žehličku na vlasy, ale takovou, která tvoří krep. Pokud nechcete mít celé vlasy upravené tímto způsobem, hodí se krepovat část pramenů u hlavy, které se nacházejí ve spodnějších vrstvách. (Takže krep nebude na první pohled ve vašich vlasech vidět.)

jak na objem vlasů šampon pudr sprej

Přírodní přípravky a bylinky

Většina z výše uvedených tipů slouží pouze k dočasnému řešení. Nejdůležitějším prvkem je správná výživa, která dodá vašim vlasům vše potřebné k normálnímu vzhledu a růstu. Bez správné vlasové výživy můžete na jejich objem zapomenout.

Určitě se zaměřte na:

Tyto látky je nejlepší přijímat z komplexních přírodních doplňků stravy, které obsahují všechny potřebné látky v jedné tabletě. Pomáhají jak na vlasy, tak i nehty a pleť. Ve většině případů fungují nejlépe při dlouhodobém užívání.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *