Masky na vlasy: Jejich účinky a kdy pomůžou

Masky na vlasy by měly být nedílnou součástí vaší pečující rutiny. I když se to na první pohled možná nezdá, ve skutečnosti dovedou s vašimi vlasy udělat opravdové divy. Jaké masky byste měly při nejbližší příležitosti vyzkoušet?

masky na vlasy

Každý ví, že k řádné péči o vlasy je potřeba šampon s trochou vody. Aby se daly vlasy lépe rozčesat a byly trochu odolnější, je vhodné mít na poličce v koupelně i kondicionér ze stejné řady.

Tím péče o vlasy pro mnoho lidí končí. Co dalšího by mohla tato (v podstatě mrtvá) tkáň potřebovat? Možná leda ještě nějakou ochranu proti působení tepla. Ale jinak?

Například masku na vlasy.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co jsou to masky na vlasy?

Pokud se o sebe trochu staráte, víte, že na světě existují pleťové masky, které mají předejít předčasnému stárnutí, vysušování pokožky či třeba nadměrné produkci kožního mazu, který stojí za vznikem nepříjemného akné.

U masek na vlasy to funguje podobně. Jde o speciální směsi, které se aplikují na vlasy a jejich úkolem je, aby byly po umytí vyživené, lesklé, zdravé a třeba i méně padaly. Podle toho, kam se aplikují (někdy na konečky, jindy i na pokožku hlavy) mohou mít pozitivní vliv i na lupy a podráždění kůže.

Přírodní maska na vlasy

Pokud máte zájem, můžete si masku na vlasy koupit v jakékoliv lepší drogerii. Problém je ale v tom, že průmyslově vyráběné masky obvykle obsahují různé konzervanty a přidané látky, které nemusí být pro vaše vlasy vhodné. (Mohou je například zatěžovat, víc mastit nebo mohou způsobovat podráždění vlasové pokožky, pokud je z nějakého důvodu citlivější.)

přírodní maska na vlasy účinky použití

Kvůli tomu může být dobrým řešením používání domácích vlasových masek, které obsahují jen ingredience přírodního původu. Tím, že je obvykle spotřebujete najednou je navíc nemusíte nijak konzervovat.

Účinky a použití

Jaké bude mít vlasová maska účinky záleží hlavně na tom, jaké se rozhodnete použít ingredience. Například banán se používá v případě, že potřebujete vlasy trochu uhladit. Vlasy jsou po jeho použití i o něco jemnější a lesklejší.

Vlasové masky, které obsahují vejce, mají zase dost vitamínu A a vitamínu E. Z toho důvodu mohou podpořit růst vlasů. Proteiny, které jsou ve vejcích taktéž obsažené, mohou vlasy dokonce i posílit.

Hodně oblíbenou ingrediencí je i kokosový olej, který působí jako hloubkový kondicionér. Vlasy bývají po jeho nanesení méně rozlítané a jsou viditelně lesklejší a hydratovanější.

Co se týče použití, z našeho úhlu pohledu se jeví nejlépe aplikovat masku na vlasy před plánovaným mytím. (Ideálně v den, kdy nemáte na vlasech nános gelu, stylingového vosku nebo laku.) V kuchyni smíchejte všechny požadované ingredience a masku aplikujte do délek (u kořínků může maska způsobovat maštění). Vlasy schovejte pod ručník a nechte ji působit 20-60 minut. Následně si umyjte vlasy tak, jak jste zvyklé.

domácí maska na vlasy med

Jak na domácí masky na vlasy?

Maska na suché vlasy

Budete potřebovat: 1 lžíci medu, 1 vejce, 1 lžíci jablečného octa

Všechny ingredience smíchejte v misce a vzniklou směs aplikujte do délek. Nechte masku působit 30-40 minut a pak ji opláchněte středně teplou vodou. (V horké vodě by se mohlo vajíčko srazit.)

Maska na zplihlé vlasy bez života

Budete potřebovat: Stejný poměr kvalitního medu, jablečného octa a kokosového oleje

Všechny ingredience smíchejte v misce a aplikujte je na vlasy. Masku nechte působit 20 minut a následně si umyjte vlasy šamponem.

Maska na podporu růstu vlasů

Budete potřebovat: Stejný poměr skořice a kokosového oleje

Obě ingredience důkladně smíchejte v misce a následně je aplikujte na vlasovou pokožku. Dopřejte si jemnou masáž hlavy a nechte směs působit po dobu 30-45 minut. Následně si umyjte vlasy šamponem.

Nezapomínejte vlasy podporovat i zevnitř. Vyzkoušejte doplňky stravy na vlasy, které obsahují vitamíny a bylinky.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *