Pivovarské kvasnice: Účinky na vlasy, nehty i pleť

Pivovarské kvasnice jsou v poslední době velmi žádanou látkou, protože obsahují vitamíny, které jsou důležité pro normální stav vlasů a pokožky. Pokud nevíte, jaké mají na vlasy, nehty a pleť účinky, a zajímá vás, jak je správně užívat, vše podstatné se dozvíte v následujících několika odstavcích.

pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice už dávno neznají jen milovníci zlatavého moku, který je naším národním bohatstvím. V hojném počtu se o ně zajímají i ženy, které mají zájem o podporu krásy a zdraví vlasů, nehtů a kůže.

I přes jejich všeobecnou oblibu se ale najde jen relativně malé množství lidí, kteří dovedou říct, co obsahují, a co vše vám může jejich používání nabídnout.

Pokud chcete zahnat svoji vlastní zvědavost, nebo chcete svými znalostmi ohromovat kamarádky a rodinné příslušnice, v dnešním článku se dozvíte o pivovarnických kvasnicích maximum informací.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co jsou to pivovarské kvasnice?

Pivovarské kvasnice, nebo také pivovarské kvasinky, jsou kvasnice, které se používají při výrobě piva. Jde o jednobuněčné organismy, které dovedou přeměňovat zkvašené cukry na alkohol a oxid uhličitý. Také mohou ovlivňovat senzorické vlastnosti piva.

Pivovarské kvasnice obsahují:

  • Vitamíny skupiny B
  • Chrom
  • Selen
  • Železo
  • Hořčík
  • Zinek

Vzhledem k bohatství pro tělo důležitých látek se poměrně často přidávají do doplňků stravy.

Jejich nejlepší účinky

V první řadě, užívání pivovarských kvasnic může mít pozitivní vliv na stav vaší střevní mikroflóry. Mohou po nich tedy sáhnout lidé, kteří mají potíže s průjmy a podobně. Také vám mohou dodat extra porci energie.

V neposlední řadě vám mohou nabídnout podporu imunitního systému a podporu nervového systému. U diabetiků pak mohou přispívat ke kontrole hladiny krevního cukru.

pivovarské kvasnice na vlasy nehty

Vlasy, nehty a pleť

Vlasy, nehty a pleť potřebují, aby jejich buňky fungovaly správně a měly dostatek energie. Vzhledem k tomu, že vitamíny skupiny B přispívají ke konverzi potravy na energii, organismus by neměl mít s tímto úkolem žádný problém.

Některé vitamíny skupiny B (jako například biotin) se spojují i s normálním vzhledem vlasů a pokožky, z toho důvodu jde o jeden z nejoblíbenějších vitamínů krásy. Zinek zase může prospět ženám, které mají od přírody problematickou pokožku.

V neposlední řadě, vlasy, kůže a nehty jsou náchylné na nedostatek důležitých živin, kvůli kterému se může zhoršovat jejich kvalita. Vzhledem k tomu, že v pivovarských kvasnicích objevíte jejich učiněnou nálož, mělo by se snížit riziko třepení nehtů a padání vlasů vlivem deficitu některých vitamínů, minerálů a podobně.

Jak je nejlépe užívat?

I když by se mohlo zdát, že pro doplnění pivovarských kvasnic bude nejlepší neustálé popíjení piva, do této aktivity bychom se raději nepouštěli. Kromě toho, že alkohol není dobrý pro zdraví organismu, v dohledné době můžete očekávat i přírůstek na váze. (Navíc, v alkoholovém opojení nemůžete vykonávat široké spektrum běžných denních aktivit, včetně jízdy autem a práce.)

Místo toho raději vyzkoušejte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu nehtů, vlasů a kůže, které kromě pivovarských kvasnic obsahují i další důležité látky.

V jejich složení hledejte:

A mnoho dalších.

Vnitřní výživu také podpořte tím, že budete používat vhodnou vlasovou kosmetiku. Nejlepší jsou přírodní šampony a kondicionéry s obsahem bylinek (aloe vera, kurkuma, konopí, kopřiva…) a dalších látek (panthenol, kofein…), a které neobsahují sulfáty.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *