L-Cystein na vlasy: Jaké jsou její účinky?

Vlasy ke svému růstu potřebují řádnou vnitřní výživu, která jim dodá dostatek energie. Kromě obvyklých vitamínů vlasům prospívá i příjem aminokyselin, jejichž jména dosud možná ještě neznáte. Jednou z nich je L-Cystein. Víte, jaké benefity vám může jeho užívání nabídnout?

l cystein na vlasy

Všechny dobře víme, že pro udržení normálního stavu vlasů, nehtů a pokožky jsou hodně důležité vitamíny skupiny B, vitamín E a vitamín C. Ty znalejší si také vzpomenou na to, že je dobré užívat přesličku rolní, kopřivu a pivovarské kvasnice. Když ale přijde řeč na aminokyseliny, najednou ztrácíme pevnou půdu pod nohama a nedokážeme si na žádnou z nich vzpomenout.

Také se vám už možná někdy stalo, že jste hleděly na etiketu doplňku stravy na podporu růstu vlasů a neměly jste tušení, proč je dobré, aby se ve složení nacházel třeba takový L-Cystein.

Proto vám o něm vše důležité povíme v následujících několika odstavcích.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je to L-Cystein?

L-Cystein je aminokyselina, která dovede podpořit rychlost růstu vlasů. Z toho důvodu se poměrně často přidává do doplňků stravy na podporu jejich růstu, hustoty a pěstěného vzhledu.

Ve srovnání s mnoha jinými je cystein neesenciální aminokyselinou. Vlasům navíc pomáhá dodávat síru, která je důležitá pro jejich pevnost.

Nejlepší účinky L-cysteinu

Mezi nejlepší účinky L-cysteinu patří podpora růstu vlasů a jejich pevnosti. Díky tomu tedy vlasy získají lepší podmínky k tomu, aby mohly vyrůst do své maximální délky. V neposlední řadě, L-cystein na sebe navazuje železo a zinek, takže může pomoci omezit nadměrné vypadávání vlasů, které trápí velké množství žen.

Nejlepší zdroje v potravinách

Cystein se přirozeně nachází v mnoha potravinách, speciálně pak v těch, které jsou bohaté na proteiny.

Objevíme ho ale i v:

  • Syrovátce
  • Cibuli
  • Česneku
  • Brokolici
  • Ovsu

l-cystein účinky zdroje užívání

Jak ho nejlépe užívat?

I když přirozených zdrojů cysteinu existuje dost, nejlépe uděláte, když ho budete kombinovat s dalšími látkami, které se tradičně spojují s podporou růstu vlasů, s podporou pěstěného vzhledu pokožky a s podporou normálního stavu nehtů. Díky tomu dosáhnete skutečně optimálního výsledku.

V ideálním případě by měl dobrý doplněk stravy s L-cysteinem ve složení mít i:

A mnoho dalších látek, které pomáhají podporovat pevnost vlasů, lesk a růst. V neposlední řadě, obsažené antioxidanty mohou přispět i k pomalejšímu stárnutí buněk.

Aby však byla péče o vlasy skutečně kompletní, neměli byste vynechat ani používání kvalitních kosmetických přípravků. To znamená, že byste měli věnovat větší péči i výběru šamponu a kondicionéru.

Nejlepší jsou ty s přírodním složením, které neobsahují sulfáty, ale jsou doslova nadupané prospěšnými látkami, mezi které patří například kofein, extrakt z konopí, extrakt z kopřivy, šťáva z aloe vera, panthenol a mnoho dalších.

Když k tomu všemu ještě přidáte pravidelné stříhání zničených konečků a správnou péči o vlasy, která by měla zahrnovat šetrné barvení a minimální tepelný styling, brzy se jistě dostaví první pozitivní výsledky vašeho snažení.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *