Top 5 účesů s ofinou pro ženy

Účesy s ofinou budou v roce 2021 velké téma. Ne každá žena si ale může jejich nošení bez problému dovolit. Některé nemají vhodný tvar vlasové linie, kvůli které se vlasy neustále rozvětvují do stran. Jiné zase bojují s řídkou ofinou, která nevypadá při nošení dobře. Dá se tento problém nějak obejít?

účesy s ofinou

Mikádo s ofinou je nehynoucí klasika, která se stále těší zvýšené oblibě. Když se vlasy narovnají, působí elegantně a sofistikovaně. Mírně zvlněné zase vypadají nedbale a rošťácky. Což se hodí třeba na večírky, nebo k příležitosti posezení s přáteli. 

Ofina vám ale nemusí přinášet jen radost, ale taky kupu starostí. Ne pro všechny typy obličeje je ofina ideální. Také je zde již zmíněný problém s hustotou vlasů, či s nevhodně tvarovanou vlasovou linií, kterou nemůžeme ovlivnit. V neposlední řadě, samotné domácí stříhání ofiny může dopadnout tak, že budete nosit následujících několik měsíců raději kšiltovku, nebo klobouk.

Už vás ale nebudeme dál strašit. Místo toho vám nabídneme několik dobrých řešení a pár tipů, pro jaké účesy je pořízení ofiny jako stvořené.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Jak ostříhat ofinu

Začneme tím, co vás všechny nejvíc zajímá. Jak ostříhat ofinu, tak, aby výsledek nedopadl úplně tragicky? V první řadě odborníci radí, abychom se do manipulace s nůžkami nepouštěly unavené, nebo opilé. (Případně s kocovinou.) Kromě toho, že v takových případech nevěnujeme svému konání tak velkou pozornost se vystavujeme riziku, že špatně odhadneme střih ofiny, který nám pak nebude slušet. 

jak ostříhat ofinu

Vezměte si plochý hřeben a stoupněte si před zrcadlo. Položte si ho na hlavu, přímo do místa, kde se začíná zakulacovat, a najděte začátek ofiny. Z tohoto středového místa na hlavě vytvořte trojúhelník a vlasy z něj sčešte dopředu. Vezměte dva prsty, dejte mezi ně vlasy a důkladně zvažte, kde chcete svou ofinu přesně ostříhat. Když už v tom máte jasno, prsty držte v požadované délce. Vlasy by měly směřovat směrem nahoru. Nyní stříhejte. Ale ne rovně. Nůžky veďte mírně ze šikma a spíš jen ozobávejte konce. Nakonec ofinu důkladně zkontrolujte, upravte případné nedokonalosti a můžete jít ven.

5 nejlepších účesů s ofinou

Když už nyní víte, jak si máte svou ofinu správně ustřihnout, můžeme se posunout v tomto tématu zas o kousek dál. Konkrétně k účesům, které budou s vaší novou ofinou vypadat hezky.

Dlouhé vlasy s ofinou dlouhé vlasy s ofinou

Tento trend je prakticky nesmrtelný. Jeho základem jsou různě dlouhé vlasy, které mají jednotnou délku. Aby nevypadaly fádně a zvýraznily obličej nositelky, měly by být doplněné vhodně dlouhou ofinou. Výhodou je, že vlasy můžete kdykoliv zvlnit, nebo narovnat a budou vždycky působit upraveně. 

 

klučičí střih s ofinou Klučičí střih s ofinou

Tomuto stylu se v zahraničí přesdívá Pixie cut. Je ideální pro ženy, které se nebojí vyčnívat z davu a ukazovat okolí svoji krásnou tvář. Jelikož jsou vlasy opravdu velmi krátké (takže nezakrývají lícní kosti, ani bradu), aby se jejich majitelka necítila příliš odhalená, měla by zvolit strukturovanou sestříhanou ofinu směrem k uším. Úplně rovná ofina nebude v tomto případě dělat dobrotu.

 

Zlatá padesátá mikádo s ofinou

V padesátých letech byly v módě vlasy po ramena, které byly kartáčem vyfoukané do pořádného objemu, který byl zafixován štědrou vrstvou laku. Takový účes si můžete dovolit nosit i letos. Jen mírně aktualizovaný. Vlasy budou vypadat mnohem lépe a načechraněji, když si převrátíte patku na druhou stranu než na které ji nosíte normálně. Převis, který vám díky tomu vznikne sestříhejte do postupně se prodlužující ofiny.

 

řídká ofina Rozpůlená ofina

Ženy, které rády vyčnívají z řady a mají rády dlouhé vlasy, mohou vyzkoušet rozpůlenou ofinu. Základem jsou delší vlasy s pěšinkou uprostřed hlavy, která přechází ve středně střiženou ofinu. (Která by měla být delší než byste si ji ustřihla v případě, že byste ji nosila ve středu obličeje. Stříhejte klidně až v délce na hranici pusy.) Jakmile máte zkráceno, ofinu uprostřed rozdělte a stočte ji po obou stranách tváře.

 

Rovná ofina s delším koncem krátké vlasy s ofinou

Poslední variantou je elegantní rovná ofina, která má na obou stranách vlasy trochu delší než je tomu uprostřed. (Zatímco ve středu může končit těsně nad očima, na okraji může směřovat až k uším.) Tento střih je ideální jak pro krátké, tak pro dlouhé vlasy. Krásně vyniká hlavně v případě, že máte v oblibě nošení copů a culíků.

Pokud máte od přírody jemné a slabé vlasy, které nejsou pro ofinu vhodné, můžete trochu švindlovat a pořídit si speciální ofinový příčesek, který jen nabarvíte tak, aby ladil s barvou vaší kštice.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *